субота, 17 жовтня 2015 р.

Математика 4 клас УТВОРЕННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. КУТ

УТВОРЕННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. КУТ 
Мета: вчити учнів читати і записувати чотирицифрові числа, представляти їх у вигляді суми розрядних доданків і навпаки, визначати, скільки всього в чотирицифрових числах тисяч, сотень, десятків; розширити уявлення про кут, вчити школярів будувати різні кути за допомогою лінійки; повторити правило знаходження периметра многокутника; розвивати уважність; виховувати інтерес до предмета. 
ХІД УРОКУ 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 
1. Перевірка домашнього завдання 
2. Усні обчислення 
Гра «Хто швидше?» 
1-ша команда                         2-га команда                       3-тя команда 
600 : 10 + 20 (80)                   700 : 10 + 20 (90)            800 : 10 + 20 (100) 
600 : 6 – 20 (80)                     700 : 7 – 20 (80)              800 : 8 – 20 (80) 
630 : 9 • 2 (140)                      720 : 8 • 3 (270)               540 : 6 • 4 (360) 
229 + 50 : 5 (239)                   290 – 80 : 8 (280)           270 – 60 : 6 (260) 
— На аркуші паперу Знайка написав число 686. Як, не виконуючи жодних обчислень, він отримав число, на 303 більше? 
Відповідь: 989 — перевернув 686.
3. Математичний диктант 
- Чому дорівнює добуток, якщо один із множників дорівнює 126, а інший — 1? 
- Знайти добуток чисел 180 і 3. 
- Чому дорівнює добуток, якщо один із множників дорівнює 0? 
- Різницю чисел 300 і 250 збільшити в 4 рази. 
- Добуток чисел 160 і 3 збільшити в 2 рази. 
- Добуток трьох чисел дорівнює 60. Перше число дорівнює 3, друге — 4. Чому дорівнює третє число? 
- 1/3 числа становить 90. Чому дорівнює число? 
- Частку 360 і 6 збільшити в 4 рази. 

Відповіді: 126; 540; 0; 200; 960; 5; 270; 240. 
4. Фізкультхвилинка 
ІІІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 
1. Фронтальна робота 
Завдання 176; 177 (усно) 
Завдання 178 
— Якщо в чотирицифровому числі є одиниці кожного з розрядів, то при розкладанні на розрядні доданки буде 4 доданки. Якщо в числі відсутні одиниці певного розряду, то доданків буде менше чотирьох. 
Учні розкладають числа на розрядні доданки. 
1587 = 1000 + 500 + 80 + 7; 
2579 = 2000 + 500 + 70 + 9; 
3650 = 3000 + 600 + 50 (відсутні одиниці) 
5005 = 5000 + 5; (відсутні сотні і десятки) 
6800 = 6000 + 800; (відсутні десятки і одиниці) 
2040 = 2000 + 40; (відсутні сотні і одиниці) 
4032 = 4000 + 30 + 2; (відсутні сотні) 
6704 = 6000 + 700 + 4; (відсутні десятки) 
— У яких числах відсутні одиниці певного розряду? Назвіть розряд. 
Завдання 179 
Учні записують суму одним числом. 
6000 + 500 + 40 + 1 = 6541; 
4000 + 600 + 20 = 4620; 
8000 + 1 = 8001. 
2. Творча робота над задачею 
Завдання 181 
Корів — 57 
Телят — ?, у 3 рази менше 
Пояснення дітей: 
57 : 3 — кількість телят; 
57 : 3 + 57 — усього корів і телят; 
57 – 57 : 3 — на скільки корів менше, ніж телят. 
3. Робота в парах. Знаходження периметра многокутників 
Завдання 180 
— Назвіть інші фігури, зображені на малюнку. (Відрізок, ламана) 
4. Практична робота 
Завдання 182 
Учні читають пояснення про кут. 
Будують у зошитах гострий і тупий кути за допомогою лінійки. 
5. Закріплення знань 
— Запишіть суму як одне число. 
4000 + 500 + 80 + 4 9000 + 40 + 3 7000 + 200 + 30 + 2 
— Розкладіть числа на розрядні доданки. 
2820; 5483; 7245; 6852 
— Назвіть попередні і наступні числа до поданих. 
(1890; 2000; 5030; 7002 (1889, 1891; 1999, 2001; 5029, 5031; 7001; 7003)) 
— Додайте відповіді в порядку зростання і дізнайтеся назву однієї з частин світу.
560            17                70              60 
: 7               + 13             + 90             • 4 
• 9                 • 2              : 8            : 10 
– 30               : 30            + 180             – 9 
: 23               • 50                : 4            • 3 
+ 0               : 100                  • 3         +27 
30 (З)  1 (А)           150 (Я)       72 (І) 
А З І Я 1 30 72 150 
— Використовуючи цифри 0; 3; 6; 9, напишіть найбільше і найменше чотирицифрові числа. (9630 і 3069) 
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Завдання 183; 184 (с. 29–30). 
V. ПІДСУМОК УРОКУ 
— Чого вчилися на сьогоднішньому уроці? 
— Що вдалося найкраще? 
— Що спричинило труднощі? 

Немає коментарів:

Дописати коментар