ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ
Мета: розглянути табличні випадки ділення з остачею; повторити алгоритм письмового ділення на одноцифрове число; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички; формувати компетентність уміння вчитися; виховувати пізнавальні інтереси.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. КОНТРОЛЬ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
— Укажіть стрілкою маршрут від найменшої відповіді до найбільшої.
55 555 + 4444 44 444 + 5555 4000 • 2 800 • 20
55 555 + 44 444 2000 • 10
— З’єднайте стрілками вирази з однаковими відповідями.
64 : 16 88 :11 60 : 12 39 : 13 75 : 15
96 : 12 56 : 14 90 : 15 60 : 12 54 : 18
3. Математичний диктант
- Скільки становить 2/6 години? 3/4 хв? 3/ 100 кг? 5/ 100 ц?
- В Олі є 1 грн. На 3/5 вона купила 4 однакові гумки. Скільки коштує 1 гумка?
- З якою швидкістю повз равлик, якщо за 2 години він проповз 8 метрів?
4. Робота в групах
Завдання 3 (с. 24)
1) 217; 237; 257; 277; 297.
2) 175; 150; 125; 100; 75; 50.
3) 8; 7; 9; 6; 10; 5; 11; 4; 12; 3; 13; 214; 1.
5. Аналіз самостійної роботи
Аналіз помилок, допущених учнями під час виконання самостійної роботи з метою запобігання цих помилок на контрольній роботі.
6. Зарядка для очей
ІII. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Підготовча вправа (завдання 146)
2. Пояснення вчителя (завдання 147)
Учитель пояснює алгоритм письмового ділення з остачею на одноцифрове число.
3. Первинне закріплення нового матеріалу
Завдання 148 (фронтально)
936: 4 518 : 7 648:8 408:4
8 | 234 49 | 84 64 | 8 4 | 102
13 28 8 8
12 28 8 8
16 0 0 0
16
0
938: 4 523 : 7 908:3 411:4
8 | 234 49 | 84 9 | 302 4 | 102
13 33 8 11
12 28 6 8
18 5 2 3
16
2
4. Фізкультхвилинка
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв’язування задач
Завдання 149 (1)
Учні ознайомлюються із задачею за текстом підручника. Фронтально складають план розв’язання задачі. Розв’язання кожен учень записує самостійно з наступною взаємоперевіркою в парах. Сильніші учні розв’язують задачу виразом, решта — по діях.
1) 218 + 436 = 654 (кг) — фруктів продали;
2) 700 – 654 = 46 (кг) — фруктів залишилося;
700 – (218 + 436) = 46 (кг)
Завдання 149 (2)
1) 218 • 2 = 436 (кг) — продали після обіду;
2) 218 + 436 = 654 (кг) — фруктів продали за день;
3) 700 – 654 = 46 (кг) — фруктів залишилося;
700 – (218 + 218 • 2) = 46 (кг)
2. Практична робота. Робота в групах (завдання 151)
Учні будують коло з діаметром 4 см, позначають центр кола. Будують відрізок ОС, так, щоб точка С не належала кругу.
3. Колективне розв’язування рівнянь (завдання 150)
Перш ніж розв’язувати рівняння, учні пригадують, як знаходити невідомі доданок, зменшуване, ділене, дільник, множник.
х = 200, х = 620, х = 25 600, х = 70, х = 41
4. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок»
Завдання 152 (усно)
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 153; 154 (с. 23).
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися на уроці?
— Що ви очікували від уроку?
— Чи виправдалися ваші очікування?
Немає коментарів:
Дописати коментар