понеділок, 19 жовтня 2015 р.

Математика 4 клас МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВЕ У ВИПАДКУ, КОЛИ В СЕРЕДИНІ ПЕРШОГО МНОЖНИКА Є НУЛІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З ДВОМА БУКВЕНИМИ ДАНИМИ

МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВЕ У ВИПАДКУ, КОЛИ В СЕРЕДИНІ ПЕРШОГО МНОЖНИКА Є НУЛІ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ З ДВОМА БУКВЕНИМИ ДАНИМИ 
Мета: ознайомити учнів з письмовим множенням у випадку, коли в середині першого множника є нулі; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати навички усних та письмових обчислень; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. 
ХІД УРОКУ 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 
1. Перевірка домашнього завдання 
2. Усні обчислення 
Завдання 550 (усно) 
3. Математичний диктант 
— Запишіть розв’язання задач виразами. 
- Після того як продали 1150 пачок вафель, залишилося продати ще 350. Скільки всього пачок вафель мали продати? 
- На концерт продали 700 квитків, у касі залишилося 100 квитків. У скільки разів більше квитків продали, ніж залишилося? 
- Анна купила 3 пакети гречаної крупи по 800 г у кожному. Скільки всього гречаної крупи купила Анна? (Відповідь запишіть у кілограмах і грамах.) 
- На молокозавод привезли спочатку 1800 л молока, а потім ще 1500 л. Скільки всього літрів молока привезли на молокозавод? 
- Відстань від Львова до Харкова 910 км. Потяг проїхав 680 км. Скільки кілометрів йому залишилося їхати? 

Відповіді: 1150 + 350 = 1500; 700 : 100 = 7; 800 • 3 = 2400 г = 2 кг 400 г; 1800 + 1500 = 3300; 910 – 680 = 230. 
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1. Пояснення вчителя 
Учитель розв’язує приклад і пояснює прийом обчислень, не називаючи розрядів. 
. 30085
      3 
       90255 
— Число 5 множимо на 3, отримуємо 15; 5 пишемо, 1 запам’ятовуємо, 8 помножити на 3 дорівнює 24 і ще 1, отримаємо 25; 5 пишемо, 2 запам’ятовуємо; 0 помножити на 3 дорівнює 0, записуємо; 3 помножити на 3 буде 9, записуємо. 
2. Первинне закріплення 
Завдання 551 (з поясненням) 
4073  20073  20904  30007 
    4        9        6        4 
     16292       180657       125424        120028 
Завдання 552 (самостійно зі взаємоперевіркою в парах) 
2306  30094  40801  40059 
    6        7        9        3 
     13836        210658       367209       120177 
3. Фізкультхвилинка 
ІV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 
1. Гра «Парне — непарне» 
— Наведіть приклади непарних чисел. Чому вони називаються непарними? 
Робота в групах 
— Знайдіть парні числа у завданні 553 та поясніть свій вибір. 
1-ша група — виконати завдання з парними числами; 
2-га група — виконати завдання з непарними числами. 
2. Робота над задачами 
Завдання 554 
Великий зал — k сеансів по 1224 місця ? глядачів 
Малий зал — c сеансів по 208 місць 
— Складіть план розв’язання задачі. Запишіть розв’язання. 
1224 • k — кількість глядачів у великому залі за день; 
208 • с — кількість глядачів у малому залі за день; 
1224 • k + 208 • с — кількість глядачів у кінотеатрі за день. 
Якщо k = 5 і с = 4, то 1224 • 5 + 208 • 4 = 6952 (гл.) 


1)      1224              2)  208          3) 6120 
                          5                    4                            832 
                     6120                         832                          6952 

Відповідь: 6952 глядача може обслужити кінотеатр за день. 
Завдання 555 
Рухомий об’єкт  Швидкість  Час  Відстань 
Катер  27 км/год  3 год 
Буксир  18 км/год  3 год 
I спосіб 
1) 27 • 3 = 81 (км) — пройшов катер за 3 години; 
2) 18 • 3 = 54 (км) — пройшов буксир за 3 години; 
3) 81 – 54 = 27 (км) — відстань між буксиром і катером через 3 години. 
ІІ спосіб 
1) 27 – 18 = 9 (км/ч) — більше проходив катер; 
2) 9 • 3 = 27 (км) — відстань між ними через 3 години. 
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Завдання 556; 557 (с. 91). 
VI. ПІДСУМОК УРОКУ 
— Що вивчали сьогодні на уроці? 
— Що вдалося найкраще? 
— Що викликало труднощі? 
— З яким настроєм завершуєм урок? 

Немає коментарів:

Дописати коментар