понеділок, 19 жовтня 2015 р.

Математика 4 клас АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПРОСТІ ЗАДАЧІ НА ОБЧИСЛЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ПОДІЇ, ДАТИ ЇЇ ПОЧАТКУ, ДАТИ ЗАКІНЧЕННЯ ПОДІЇ

АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПРОСТІ ЗАДАЧІ НА ОБЧИСЛЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ПОДІЇ, ДАТИ ЇЇ ПОЧАТКУ, ДАТИ ЗАКІНЧЕННЯ ПОДІЇ 
Мета: ознайомити учнів із простими арифметичними задачами на обчислення тривалості, початку або закінчення подій; вдосконалювати вміння виконувати дії з іменованими числами, що виражені одиницями часу; коригувати процеси аналізу, мислення, дрібної моторики; виховувати любов до рідного краю, його історії. 
ХІД УРОКУ 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
Пролунав уже дзвінок — 
Починається урок. 
Тож і ми часу не гаймо, 
На уроці в подорож вирушаймо! 
ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 
1. Усні обчислення 
Гра «Ланцюжок» 
Добуток чисел 7 і 50 збільш у 2 рази; збільш на 110; зменш у 90 разів; отримане число — перший множник, 400 — другий множник, знайди добуток; знайди 1/6 отриманого числа добутку; у скільки разів це число більше 30; додай до цього числа 49; збільш на 31; дізнайся на скільки це число менше найменшого чотирицифрового числа; зменш на 7 сотень; зменш у 100 разів. Що вийшло? 
Відповіді: 350; 700; 810; 9; 3600; 600; 20; 69; 100; 900; 200; 2. 
2. Математичний диктант 
— Запишіть відповіді. 
- Шпак прилітає до гнізда 200 разів на день, що на 130 разів менше, ніж велика синиця. Скільки разів прилітає до гнізда велика синиця? 
- Папуга живе 120 років, а ворона — 60. У скільки разів ворона живе менше? 
- Туристи йшли 2 години по 4 км, а потім ще 5 км. Скільки кілометрів пройшли туристи? 
- Периметр квадрата 32 см. Чому дорівнює його сторона? площа? 
- У школі 800 учнів. 1/4 із них — відмінники. Скільки у школі відмінників? 
- Вага морської черепахи — 540 кг, а вага сухопутної черепахи дорівнює 1 /90 ваги морської черепахи. На скільки вага морської черепахи більше ваги сухопутної черепахи? 
- Бамбук за 24 години виріс на 72 см. З якою швидкістю ріс бамбук? 
- Катер плив а годин зі швидкістю b км/год. Чому дорівнює шлях катеру? 

Відповіді: 330 р., 2 р., 13 км, 8 см, 64 см2, 200 відм., на 534 кг, 3 см/год, a • b км. 
3. Аналіз контрольної роботи 
- Загальна характеристика виконання контрольної роботи. 
- Аналіз помилок. 
ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 
1. Гра «Поясни» 
Розв’язування задачі (завдання 448, усно) 
Учні пояснюють обчислення, подані в підручнику. 
Завдання 449 
Учні детально пояснюють розв’язання прикладів. Учитель виправляє та уточнює їх коментування. 
2. Фізкультхвилинка 
3. Письмові обчислення 
Завдання 450 
15 год 16 хв  10 хв 30 с  –  5 діб 6 год  7 год 34 хв 
9 год 49 хв  25 хв 45 с  2 доби 18 год  2 год 40 хв 
24 год 65 хв  35 хв 75 с  2 доби 12 год  4 год 54 хв 
4. Робота над задачами 
Завдання 451 
Учні ознайомлюються з умовою задачі. Записують коротку умову. Порівнюють текст та коротку умову задачі. Складають план розв’язання задачі. 
1 період — 1 корова — 37 кг 
1/3 періоду — 96 корів — ? кг 
1) 37 • 96 = 3552 (кг) — 96 коровам за 1 період; 
2) 3552 : 3 = 1184 (кг) — 96 коровам за третину періоду. 
Завдання 452 
Діти читають задачу. Повторюють умову за коротким записом. 
                          А                   t 
І  90 кг  6 хв 
ІІ  80 кг  4 хв 
І + ІІ  7 т = 7000 кг 
Учні з високим і достатнім рівнем знань можуть розв’язувати задачу самостійно. 
1) 90 : 6 = 15 (кг) — очищає 1 машина за 1 хвилину; 
2) 80 : 4 = 20 (кг) — очищає 2 машина за 1 хвилину; 
3) 15 + 20 = 35 (кг) — очищують 1 і 2 машини разом за 1 хвилину; 
4) 7000 : 35 = 200 (хв) = 3 год 20 хв — очистять обидві машини разом. 
Робота в парах 
Учні складають задачу за коротким записом. 
Наш потяг на кінцеву зупинку прибуде о 12 год 40 хв. Подорож триватиме 3 год 10 хв. О котрій годині потяг вирушить у подорож? 
Початок — ? 
Тривалість — 3 год 10 хв 
Кінець — 12 год 40 хв 
О котрій годині потяг вирушить зі станції? 
–  12 год 40 хв 
3 год 10 хв 
9 год 30 хв 
Відповідь: о 9 год 30 хв потяг вирушить зі станції. 
5. Гра «Ланцюжок» 
Завдання 1 (с. 86) 
Виконання завдання «Ланцюжком» 
1) 1037 рік; 1934 рік; 
2) 3730; 3740; 3780; 3800; 3810; 3820; 3890. 
6. Банк математичних цікавинок «Завдання для допитливих» 
Завдання 6 (с. 86) 
Учні з’ясовують, які цифри потрібно поставити замість зірочок, щоб жодна цифра не повторювалася, одержане число було найбільшим і найменшим. 
8 976 345; 8 123 645. 
ІV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Завдання 453; 454 (с. 73) 
V. ПІДСУМОК УРОКУ 
Гра «Закінчи речення» 
- Сьогодні на уроці ми вчилися... 
- Мені сподобалось... 
- Я хотів(ла)... 
- Я зазнав(ла) труднощів під час... 
- Знання мені знадобляться, щоб... 

Немає коментарів:

Дописати коментар