НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. СКЛАДАННЯ ВИРАЗІВ. ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів у межах 1000, вміння складати вирази; розвивати вміння розв’язувати обернені задачі; виховувати інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення. Гра «Математична естафета»
Змагаються хлопчики з дівчатками. (Виконавши обчислення, учень передає естафету іншому.)
68 – 19 = 46 + 25 =
– 36 = – 17 =
+ 16 = + 38 =
+ 48 = – 16 =
– 34 = – 38 =
+ 57 = 100 + 62 = 100
(В останньому прикладі результат обчислення закритий карткою з прапорцем «фініш». Якщо результати останніх учасників збігаються з записом на дошці, то всі діти провели обчислення правильно.)
3. Математичний диктант
Математичний диктант
- Запишіть, скільки десятків в числі 470. (7)
- Збільште число 70 у 3 рази. (210)
- Збільште це число на 6. (216)
- Знайдіть одну третю від цього числа. (72)
- Збільште дане число в 4 рази. (288)
- Відніміть від нього 16. (272)
- Знайдіть одну четверту від даного числа. (68)
- Запишіть число, в якому стільки десятків скільки й одиниць. (55)
- Скільки до нього треба додати, щоб утворилося 62. (7)
- Помножте дане число саме на себе. (49)
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Гра «Ланцюжок» (завдання 22 (1))
2. Робота над виразами
Завдання 23 (робота в групах)
Учні перевіряють правильність складених виразів. (Вирази за схемами складено правильно.)
Завдання 27. Самостійна робота з подальшою взаємоперевіркою в парах
(324 + 548) – (130 – 67) = 809
(308 – 136) + (354 + 98) = 624
3. Фізкультхвилинка
4. Робота над задачами
Завдання 24
Аналіз умови задачі. Складання короткої умови.
І день — 90 осіб
ІІ день — ?, у 3 рази більше ?, 16 — учні 4 кл.
— Яким є головне питання?
— Чи можемо відразу відповісти на питання задачі? Чому?
— Про що дізнаємося першою дією? другою?
— Якою дією відповімо на головне питання задачі?
Один учень записує розв’язання задачі з коментуванням біля дошки.
1) 90 • 3 = 270 (уч.) — відвідало другого дня;
2) 270 + 90 = 360 (уч.) — відвідало за два дні;
3) 360 : 6 = 60 (уч.)
Відповідь: 60 учнів четвертих класів відвідали музей за ці 2 дні.
Завдання 25
Аналіз умови задачі. Складання короткої умови
Кількість предметів Маса 1 предмета Загальна маса
Дивани 5 штук 130 кг ? 950 кг
?
Стільці 6 штук ?
План розв’язання
- Скільки важать 5 диванів?
- Скільки важать 6 стільців?
- Скільки важить один стілець?
Запис розв’язання задачі диференційовано: сильніші учні розв’язують по діях самостійно; решта — за допомогою вчителя.
1) 130 • 5 = 650 (кг) — важать 5 диванів;
2) 950 – 650 = 300 (кг) — важать 6 стільців;
3) 300 : 6 = 50 (кг)
Відповідь: маса одного стільця 50 кг.
Творча робоча над задачею
Учні складають обернену задачу, щоб знайти число 950, та розв’язують її.
Кількість предметів Маса 1 предмета Загальна маса
Дивани 5 штук 130 кг ? ?
?
Стільці 6 штук 50 кг
Завдання 28. Фронтальна робота
Учні колективно складають умову до задач та розв’язують їх, складаючи вираз.
1) 20 • 4 + 30 • 3 = 170 (кг)
2) 10 • 6 – 10 • 6 : 3 = 40 (л)
5. Самостійна робота
До кожної нерівності доберіть по 2 значення змінної a, щоб нерівність була істинною.
130 – a > 80 a • 8 < 36 a : 8 > 4
а = 49; 48 ... а = 1; 2; 3; 4 а = 40; 48; 56; 64
6. Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок» (завдання 29)
Відповідь: 6 способами.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 30; 31 (с. 7).
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи сподобалося вам розв’язувати задачі?
— Яке завдання виконували легко, із задоволенням?
— Яке завдання здалося складним?
Немає коментарів:
Дописати коментар