ПРОСТІ ЗАДАЧІ НА ОБЧИСЛЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ПОДІЇ, ДАТИ ЇЇ ПОЧАТКУ, ДАТИ ЗАКІНЧЕННЯ ПОДІЇ
Мета: закріплювати вміння учнів розв’язувати прості арифметичні задачі на обчислення тривалості, початку або закінчення подій; продовжити вдосконалювати вміння виконувати обчислення над іменованими числами, які виражені одиницями часу; розвивати логічне мислення, уважність; виховувати інтерес до предмета.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
1) Гра «Знайти “зайве” рівняння».
х + 17 = 47 130 : х = 2
2 • х = 128 96 – х = 32
х : 16 = 4
2) Завдання 455.
2 год – 35 хв = 1 год 25 хв 5 діб 4 год – 8 год = 4 доби 20 год
4 хв – 26 с = 3 хв 34 с 3 год 20 хв – 50 хв = 2 год 30 хв
3 доби – 6 год = 2 доби 18 год 10 год – 7 хв = 9 год 53 хв
3. Математичний диктант
— Запишіть одиниці часу.
а) 1 грудня 1991 року народ України на референдумі підтвердив Акт проголошення незалежності України.
б) 28 червня Україна святкує День Конституції.
в) Ми живемо у ХХІ столітті.
г) Князь Володимир охрестив Русь у 988 році.
д) Богдан Хмельницький був гетьманом України з 1648 по 1657 рік.
ІІІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Гра «Обчисли й перевір»
Завдання 456
Учні розв’язують приклади та виконують перевірку.
2. Фізкультхвилинка
3. Робота над задачами
Завдання 457
Учні ознайомлюються з умовою задачі за підручником. Складають колективно короткий запис, з’ясувавши, що 9 година вечора — це 21 година.
Початок — 8 год ранку
Тривалість — ?
Кінець — 9 год вечора — 21 год
Обідня перерва — 1 год
Учні розв’язують задачу за допомогою годинникового циферблата, а потім самостійно записують розв’язання в зошит. Один учень працює біля дошки, коментує розв’язання.
1) 21 год – 8 год – 1 год = 12 год — працює магазин.
Завдання 458 (фронтально з коментуванням)
Завдання 459
Учні складають короткий запис, з’ясувавши, що 4 година 16 хв вечора — це 16 год 16 хв.
Початок — 7 год 55 хв ранку
Тривалість — ? год
Кінець — 4 год 16 хв вечора — 16 год 16 хв
Самостійне розв’язування задачі з подальшою самоперевіркою з дошки. Один учень працює за дошкою.
16 год 16 хв — 7 год 55 хв = 8 год 21 хв
– 16 год 16 хв
7 год 55 хв
8 год 21 хв
4. Банк математичних цікавинок «Завдання для допитливих»
Завдання 460
Відповідь: відмінник Андрійко.
Завдання 4 (с. 86)
Учні читають задачу, колективно складають план розв’язання, короткий запис.
Розв’язують задачу в парах.
Надводна частина — 30 м — 15 на ? >
Підводна частина — ?
І спосіб
1) 30 • 5 = 150 (м) — весь айсберг;
2) 150 – 30 = 120 (м) — підводна частина;
3) 120 – 30 = 90 (м) — більша підводна частина.
ІІ спосіб
1) 1 – 1/5 = 4/5 (м) — становить підводна частина;
2) 30 • 4 = 120 (м) — становить підводна частина;
4) 120 – 30 = 90 (м) — більша підводна частина.
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 461; 462 (с. 74)
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що повторили сьогодні на уроці?
— Які завдання сподобалися більше?
Немає коментарів:
Дописати коментар