ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ
Мета: систематизувати уявлення учнів про одиниці вимірювання часу; закріплювати вміння переходити від одних одиниць вимірювання величин до інших; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до часу.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
Гра «Загадай число»
- Загадайте число. Додайте до нього 5, відніміть 3, додайте 2, відніміть загадане число, додайте 6. Ваше число 10.
- Загадайте число не більше 10. Додайте до нього число, яке йому дорівнює, результат помножте на 3, а потім поділіть на загадане число. Ваше число 6.
- Загадайте число. Помножте його на 4, відніміть загадане число, поділіть на 3. Ви отримали загадане число.
— Визначте закономірність запису чисел кожного рядка та запишіть ще по декілька чисел
588; 590; 592; 594; ...
909; 808; 707; 606; ...
1000; 950; 900; ...
3. Математичний диктант
- Яке число потрібно додати до 5570, щоб отримати 5600?
- На скільки 20 с менше 1 хв?
- У скільки разів 40 км більше, ніж 40 м?
- Збільште 32 у 10 разів та додайте до найближчого круглого числа.
- Знайдіть різницю чисел 540 і 9.
- Знайдіть половину від числа 840.
- Сума двох чисел 830, одне з них 250. Знайдіть інше число.
- Скільки годин складають 420 хв?
- Знайдіть частку чисел 3200 і 4.
ІІІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Фронтальна бесіда
— З яких частин складається доба?
— Скільки годин у добі?
— Що більше: 1 год чи 1 хв?
— Яку найменшу одиницю часу ви знаєте?
— Скільки секунд в 1 хв?
— Погляньмо на таблицю, пригадаймо, що:
1 доба = 24 год 1 год = 60 хв 1 хв = 60 с
2. Робота з годинником
— Скільки обертів за добу робить мала стрілка?
— Скільки обертів за добу робить велика стрілка?
— Яка стрілка рухається найшвидше?
— Покажіть 7 год 20 хв; пів на десяту; 24 години; час завершення уроку.
3. Підготовча робота
Заміна більших одиниць вимірювання часу меншими
(Перші вправи на перетворення коментує вчитель.)
Запиши у секундах 5 хв.
Міркуємо так: в одній хвилині міститься 60 секунд, а в 5 хвилинах — у 5 разів більше, тобто 60 • 5 = 300 с.
Завдання 368 (фронтально)
Заміна менших одиниць вимірювання часу більшими
Запиши у хвилинах 180 с.
Хід міркування: 60 с — це 1 хвилина, а у 180 с — стільки хвилин, скільки разів по 60 вміститься у числі 180, тобто 180 : 60 = 3 (хв).
Запиши у секундах 3 хв 50 с.
Пояснюємо: 3 хвилини — це 60 • 3 = 180 с, та ще 50 с, маємо 180 + 50 = 230 (с).
Завдання 369 (фронтально)
4. Фізкультхвилинка
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Дії з іменованими числами
Завдання 362; 363; 364; 365 (усно)
Завдання 370 (з коментуванням)
21 год 15 хв = 1275 хв 17 хв 47 с = 1067 с
47 діб 8 год = 1136 год 15 год 29 хв = 929 хв
Завдання 371. Самостійна робота з подальшою самоперевіркою з дошки
Один учень працює за дошкою.
13 хв = 780 с 480 с = 8 хв
1200 хв = 20 год 72 год = 3 доби
210 хв = 3 год 30 хв 50 міс. = 4 р. 2 міс.
16 хв = 960 с 16 год = 960 хв
1/3 доби = 8 год 1/5 ст. = 20 р.
2. Робота над задачами
Завдання 366
— Прочитайте задачу.
— Скільки купили холодильників? пральних машин?
— Яка ціна холодильника? пральної машини?
Учні самостійно складають вираз. Один учень працює за дошкою. Самоперевірка — з дошки.
а • 3 + b • 2 — вартість усієї покупки.
Завдання 367 (колективно)
Після роботи над текстом задачі учні аналізують її, складають вираз.
а – (b • 3) : 8 — коштує тренажер.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 372; 373 (с. 60).
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися на уроці?
— Чого вчилися?
— Хто був найактивнішим на уроці?
Немає коментарів:
Дописати коментар