ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ
Мета: повторити й узагальнити вивчений матеріал за розділом «Сторінками історії України»; активізувати словниковий запас; удосконалювати навички швидкого, виразного свідомого читання; розвивати вміння висловлювати власну думку; виховувати інтерес до читання
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
Промовляння скоромовки з диригуванням у такт мовлення (вказівний палець правої руки рухається вгору-вниз; рух — слово)
Тато тут, тато там,
Тато, тато тут і там.
Мама тут, мама там,
Мама, мама тут і там.
Тато тут, мама там,
Тато, мама тут і там.
2. Артикуляційний гімнастика
- «Грибочок».
Посміхнутися, поцокати язичком, ніби їдеш на конячці, присмоктатися широким язиком до піднебіння.
- «Кицька».
Губи в посмішці, рот відкритий. Кінчик язика упирається в нижні зуби. Вигнути язик гіркою, упираючись кінчиком язика в нижні зуби.
ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «Хто краще?»
Конкурс на краще виразне читання з пам’яті вірша Дмитра Павличка «Наш прапор» (с. 58).
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми завершуємо вивчати розділ. Пригадайте його назву. Розгорніть зміст підручника. Знайдіть вивчений розділ. Яким твором починається розділ? Яким завершується?
— Назвіть свій улюблений твір. Чим він вам сподобався?
V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Чи уважний ти читач?»
Тестування
1. За якого князя Київ став Царгородом?
а) за Ярослава Мудрого;
б) за Володимира Великого;
в) за Святослава.
2. Хто був найвідомішим ученим за княжих часів?
а) Данило Галицький;
б) Нестор-Літописець;
в) Іван Федоров.
3. Хто був засновником міста Львова?
а) Іван Федоров;
б) Ярослав Мудрий;
в) Данило Галицький.
4. З ким бився козак Голота?
а) З Хасаном;
б) з Гасанбеєм;
в) з Мустафою.
5. Оповідання Івана Боднарчука «На новій землі» вміщено в «Читанці» для дітей українців, які живуть:
а) в Америці;
б) в Австралії;
в) в Канаді.
6. З якою порою року порівнює наш прапор поет Дмитро Павличко?
а) З весною;
б) з літом;
в) з осінню.
Відповіді: 1а; 2б; 3в; 4б; 5в; 6б.
2. Робота в парах
— Прочитайте у лівому стовпчику слова. Доберіть до них тлумачення з правого стовпчика.
Символ розпізнавальний знак держави
Гімн полотнище (знамено) певного кольору чи поєднання кольорів, прикріплене до держака
Герб урочиста головна пісня
Прапор умовне позначення будь-якого предмета
3. Фізкультхвилинка
4. Гра «Пригадай твір та його автора»
Наймудріший і найстарший
Цілим родом керував,
Видавав щодня накази,
Правив, милував, карав. (Олександр Олесь «Наші предки слов’яни»)
Для кожного села,
Містечка, міста —
Це клич один
З мільйонів голосів. (Наталка Поклад «Гімн»)
І щорік в його гілляках
Гайвороння гнізда в’є.
Вріс у землю — і ніяких
Завірюх не визнає. (Іван Гнатюк «Козацький дуб»)
Щоб віки жила ця днина,
Місто князь як будував,
Дав йому імення сина. (Марія Хоросницька «Звідки в міста назва — Львів»)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Чи все вдалося виконати на сьогоднішньому уроці?
— Які завдання були найбільш цікавими?
— При виконанні яких завдань виникали труднощі?
— Що вам найбільше запам’яталося?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Відповідати на запитання, подані у підручнику (с. 59).
Немає коментарів:
Дописати коментар