неділя, 2 грудня 2012 р.

Урок 235 (читання) Тема. «У світі тварин»


Урок 235 (читання)
Тема. «У світі тварин»
Мета: удосконалювати вміння працювати з текстом: правильно інтонувати речення, удосконалю­вати власні висловлювання; розвивати швидкість читання, формувати вміння визначати головне, вчити дітей бути спостережливими, уважними, розвивати словесну творчість учнів засобами художнього образу; виховувати гуманні почуття, любов до природи; вчити працювати спільно, формувати позитивне ставлення до навколишнього світу.
Обладнання: малюнки тварин.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Робота над темою
1 Чистомовка
Ас-ас-ас — ми пили смачний квас.
Ус-ус-ус — крутить дідусь сивий вус.
Ес-ес-ес — Семен сіяв овес.
Ис-ис-ис — в лісі ходить хитрий лис.
Іс-іс-іс — біля ставу ясен виріс.
Са-са-са — укусила ніс оса.
Со-со-со — купили нове колесо.
Су-су-су — Галя заплела косу.
Си-си-си — гостей до столу запроси.
Се-се-се — тато мене несе.
Сі-сі-сі — білочка живе у лісі.
— А хто ще живе у лісі?
2 Гра «Вгадай слово за описом»
Великий
вайлуватий
клишоногий
неповороткий
гімалайський
дресирований
(Ведмідь)
Сірий
білий
полохливий
косоокий
вухатий
спритний
(Заєць)
— Складіть опис жабки, використовуючи слова — ознаки пред­мета.
3 Пригадування змісту оповідання «Різнокольорові звірята» (за М. Пляцковським)(с. 30–31), що читали минулого уроку
— Де сиділа жабка та що вона робила?
— Хто прийшов до неї?
— Що сподобалося зайчикові?
— Що забажали зробити ведмедик та зайчик?
— Чому мама злякалася та розсердилася, коли ведмедик прийшов додому?
4 Виразне читання оповідання
Звертається увага на настрій кожного героя.
5 Гра «Суцільний текст»
— Прочитайте загадку та визначте, про кого з героїв оповідання у ній йдеться.
Довгівухакуцийхвістневеликийсамназріст. (Заєць)
6 Добирання спільнокореневих слів
Заєць, заєнько, зайчиха, заячий, зайченя, зайчик, зайченятко, зайчисько.
Фізкультхвилинка
ЗАЙЧИК
Сірий зайчик скік та скік,
По капусту він прибіг.
Нахиливсь, зірвав головку,
Але й мав собі мороку:
Поки в ліс її приніс,
Мокрий став у нього ніс.
(Діти імітують описані рухи.)
7 Самостійне ознайомлення з текстом
— Де сиділо маленьке зайченя?
8 Вправи для розвитку техніки читання (с. 34, завдання 1)
9 Повторення відомостей про значення букви я (с. 34, завдання 2)
— Зачитайте слова, в яких буква я позначає два звуки.
— Чому ви так уважаєте?
— У яких випадках вона буде позначати один звук та м’якість попереднього приголосного? Зачитайте такі слова.
10 Гра «Засічка-кидок»
Діти читають текст протягом 1 хв тричі. Щоразу роблять помітку кіль­кості прочитаного. З кожною хвилиною кількість слів повинна зростати.
11 Робота над виразністю читання. Інтонування речень (с. 34, завдання 3–4)
12 Виразне читання тексту. Обговорення прочитаного за запитаннями підручника (с. 32)
13 Бесіда про дії людини, якщо вона знайшла дитинча дикого звіра
— Уявіть, що ви гуляєте лісом. Та ось раптом побачили під ку­щиком маленького звірка. Що ви будете робити?
Якщо людина побачила в лісі дитинча звіра, його не можна за­бирати із собою чи переносити на інше місце, бо, можливо, мама малюка знаходиться поблизу і може напасти на вас, вважаючи, що ви хочете завдати малюку шкоди. Не можна також і забирати з со­бою маля, бо невдовзі повернеться його мама чи тато і буде його роз­шукувати. Небажано також гладити малятко, бо воно буде пахнути людиною і батьки можуть відмовитися від нього.
14 Гра «Влучне слово»
— Прочитайте слова. знайдіть слово, що означає назву предме­та, зображеного на малюнку.
15 Словникова робота за попереднім завданням
• Пояснення змісту незрозумілих слів.
Пустувати — балувати; пестун — той, хто пестить, балує; здобич — впіймана тварина; нянька — той, хто доглядає малечу.
• Робота над «Скарбничкою слів та понять» (с. 35)
16 Читання тексту «Звірі-няньки» (з журналу) «ланцюжком» (с. 35)
17 Уточнення розуміння прочитаного. Гра «Так чи ні?»
• Маленькі звірята люблять пустувати і гратися. (+)
• За малюками ніхто не наглядає. (–)
• Роль няньок виконують дорослі тварини. (–)
• У ведмежій сім’ї таку няньку називають — пестуном. (+)
• У вовків нянька — молодий вовк. (+)
• Він тільки розважає вовченят. (–)
III. Підсумок уроку
— Що нового ви дізналися на уроці?
— Що вас здивувало?
— Чому не можна забирати з собою дитинчат диких звірів?

1 коментар: