ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ
Мета: повторити та узагальнити вивчений матеріал за опрацьованим розділом; активізувати словниковий запас; вдосконалювати навички швидкого, виразного свідомого читання; розвивати вміння висловлювати власну думку; виховувати інтерес до читання.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Робота над скоромовкою
Гра «Дощик»
Діти читають хором.
- Накрапає дощ (тихо).
- Дощ пускається сильніше (голосніше).
- Злива (голосно).
- Дощ слабшає (тихіше).
- Дощ припинився (читання припиняється).
Ґелґотів гусак на дворі,
Сиділа ґава на коморі,
На ґанку індик ґелґотав.
Ну, хто птахів порахував?
2. Артикуляційна вправа «Коник»
Я на конику скачу:
— Цок-цок-цок!
Хочеш, тебе підвезу?
— Цок-цок-цок!
З вітерцем мій коник мчиться:
— Цок-цок-цок!
Дзвінко стукають копитця:
— Цок-цок-цок!
В’ється коникова грива:
— Цок-цок-цок!
Ой, який же я щасливий!
— Цок-цок-цок!
(Присмоктати язик до піднебіння, клацати язиком. Клацати повільно, сильно, тягнучи під’язичну вуздечку. Виконати 10–15 разів.)
ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «Обличчям до обличчя»
Учні в парах повертаються одне до одного та стисло переказують міф «Гнів Перуна» (с. 32–34).
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Який розділ ми завершуємо вивчати?
— Чому він має таку назву?
— Які твори цього розділу вам найбільше сподобалися?
— Сьогодні ми ще раз згадаємо прочитані твори, перевіримо здобуті знання.
V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за рубрикою «Перевір свої досягнення»
Робота в парах. Гра «Ти — мені, я — тобі»
Учні в парах ставлять одне одному запитання за змістом розділу. Оцінюють відповіді одне одного.
2. Гра «Доповни речення»
— Прочитайте речення та визначте, про кого чи про що йдеться.
- Водяний хаос мав ім’я... (Нун).
- Дивовижна квітка, у якій ховалося мале дитя... (Лотос)
- Сонце вийшло з яйця, що його зніс птах... (Великий Гоготун).
- Правнук Слави й Гука, нащадок могутніх гукрів, найкращий стрілець... (Мисливець)
- Грізний бог блискавки і грому... (Перун)
- Митець, який зробив крила... (Дедал)
- Втіленням одвічної мрії людства про крила став завзятий хлопець... (Ікар).
3. Фізкультхвилинка
4. Гра «Чи уважний ти читач?»
Тестування
1. Коли не було ні землі, ні неба, всесвіт нагадував:
а) космос;
б) безмежний простір;
в) безмежний океан води.
2. Ким судилося стати дитяті, яке було сховане в квітці лотоса?
а) Богом Ра;
б) богом Творцем;
в) царем Міносом.
3. Мисливець та його прекрасна дружина перетворилися на:
а) голубів;
б) ластівок;
в) лелек.
4. Дедал зробив крила:
а) щоб повернутися на батьківщину;
б) щоб прославитися;
в) бо цар Мінос попросив про це.
5. Найголовнішими істотами на світовому дереві були:
а) два голуби і ластівка;
б) орел і сивий сокіл;
в) два голуби і сивий сокіл.
6. Що є головним символом Великоднього свята у християн?
а) Яйце;
б) квітка;
в) хліб.
Відповіді: 1в; 2а; 3б; 4а; 5в; 6а.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Який розділ ми завершили вивчати?
— Що вас схвилювало, здивувало в прочитаному?
— Що вас в цій темі зацікавило найбільше?
— Міфи яких народів ви хотіли би ще прочитати?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Намалювати малюнок до міфу, що зацікавив найбільше.
Немає коментарів:
Дописати коментар