понеділок, 25 березня 2013 р.

Пам'ять скарбниця розуму


Пам'ять скарбниця розуму

Дуже давно вважалося, що передбачати події, майбутнє могли тільки люди, наділені особливими здібностями. А насправді ми кожного дня займаємося точними передбаченнями.
Чому, збираючись до школи, ви берете ручку?
Чому, збираючись у подорож, ви берете квиток туди і назад?
Чому після дзвінка ви поспішаєте до класу, а після школи додому?
Чому ви пам’ятаєте події, які відбулися раніше, і плануєте події на майбутнє?
Ми легко переконуємось, що людина живе не тільки тепер, але й в минулому і обов’язково в майбутньому. І це все завдяки тому, що в людини є пам’ять.
Так що таке пам’ять?
Пам’ять – це здатність людини зберігати в головному мозку і відображати те, що він раніше переживав, сприймав, робив, думав. Завдяки пам’яті люди можуть зберігати і використовувати накопичений ними досвід, знання, передавати їх наступним поколінням.
Коли людина найкраще запам’ятовує?
Чому ви вивчали букви в першому класі і навчилися читати?
Чому табличку множення ви вивчаєте в 2-му класі?
Чому деякі діти не можуть навчитися читати? Завчити табличку?
Вчені довели, що пам’ять треба розвивати, і найкращий для цього час – дошкільний і молодший шкільний вік.
Чи треба запам’ятовувати все, що діється навколо нас?
Чи здатний мозок людини все запам’ятати?
Дуже багато треба пам’ятати все життя. Наприклад, букви, вміння читати. Якби не було в мозку людини пам’яті, людина не могла б нічого пам’ятати, не могла б нічого навчитися.
Хто вважає свою пам’ять хорошою?
А як можна покращити свою пам’ять?
Як ви тренуєте свою пам’ять?
Що значить думати?
Як покращити свою пам’ять?
Пам’ятайте: якщо постійно тренувати свою пам’ять, тільки тоді її можна зробити хорошою. Часто діти цікавляться, як покращити свою пам’ять, щоб скоріше вивчити уроки, більше запам’ятати, або ніколи нічого не забувати. Але для людини це погано, бо тоді пам’ять нагадує тугий мішок, набитий всякою інформацією. Людина повинна пам’ятати тільки важливе. Мозок має властивість забувати, викидати непотрібну інформацію. Хороша пам’ять – це не тільки уміння запам’ятати те, що потрібно, але і здатність забувати не потрібне. Тому головне правило хорошого запам’ятовування – думати! Відомий полководець Суворов говорив: «Пам’ять – скарбниця розуму, а в цій скарбниці багато перетинок, і тому все треба складати куди слід».

Немає коментарів:

Дописати коментар