Природа 1 клас
Тема: які
культурні рослини вирощують в рідному краї
Мета: продовжувати
формувати поняття «культурні рослини» , вчити їх класифікувати на овочеві,
зернові та плодово – ягідні; збуджувати інтерес до походження продуктів
харчування ; розвивати спостережливість, вміння аналізувати, встановлювати
причинно – наслідкові зв’язки; виховувати повагу до праці людей.
Хід уроку
І.
Організаційний момент
ІІ.
Актуалізація опорних знань
·
Бесіда
1. Назвіть
тіла живої природи7
2. Які
тварини називаються свійськими?
3. Які
рослини називаються культурними?
ІІІ.
Мотивація навчальної діяльності
·
Бесіда
Розгляньте на малюнку суницю. Яку будову вона має?
Розгляньте на малюнку картоплю, буряк, моркву. Яку будову
вона має?де їх коріння?
·
Гра «відгадай плід»
Вчитель називає рослину а діти відгадують плід
Каштан -… яблуня -….дуб -….., сосни - …., груші
-….пшениці-…,ліщини-…
·
Повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні ми розглянемо культурні рослини рідного краю та
навчимось розділяти культурні рослини на групи, залежно від того ,який у них
плід.
ІV.
Спільне відкриття нових знань
·
Введення поняття «овочеві культури»
Гра «Варю,варю борщ»
Учитель показує на малюнку овочі та фрукти а діти повинні
назвати ті, які використовуються для приготування борщу
Гра «З чого приготуємо салат?»
Учитель показує малюнки овочів та фруктів , а діти
називають ті з яких можна приготувати салат.
Отже розглянуті культури називаються овочеві
Вчитель кріпить на дошку :ОВОЧЕВІ КУЛЬТУРИ
·
Введення поняття «плодово – ягідні культури»
Гра «зваримо компот»
В учителя каструля та набір карток де переважають фрукти.
Завдання учнів назвати фрукти з яких можна приготувати компот.
Запитання :
1. Які
плоди ростуть на деревах?
2. Які
на кущах?
3. Які
є травянистими рослинами?
Висновок: розглянуті культури є
плодово – ягідними, вчитель кріпить на дошку картку :
Плодово
– ягідні культури
Запитання :
Чому назва плодово - ягідні складається з двох слів?
Як ще можна назвати ці культури
? (фрукти)
Фізкультхвилинка
·
Введення поняття «Зернові культури»
1. Опрацюйте
плакат підручника та розгляньте малюнок 2 на с.79
2. Вчитель
пояснює поняття»колос», «волоть». На дошці картка з цим поняттями.
·
Робота в зошитах
1. Самостійне
виконання завдання 1 на с.36
2. Фронтальна
робота над загадками
Стоїть собі літечком
На городі тіточка
Світлокоса, білочуба,
А на ній зелена шуба
(кукурудза)
V. Підсумок уроку
Чи сподобався вам урок?
Немає коментарів:
Дописати коментар