середа, 22 травня 2013 р.

Етика 2 клас Тема: Правила співжиття. Повага до оточуючих. Взаємодопомога. Підтримка. Невдача товариша — моя невдача


Етика 2 клас

Тема: Правила співжиття. Повага до оточуючих. Взаємодопомога. Підтримка. Невдача товариша — моя невдача
Мета: вчити учнів основним правилам співжиття в колективі; роз­кривати поняття свідомої дисципліни; розвивати вміння бути коректними, пунктуальними, співчутливими; виховувати бажання дотримуватися шкільних норм поведінки.
Обладнання: матеріал до гри « К в і т к а - с е м и ц в і т к а », картки з при­слів’ями.
ХІД УРОКУ
I.    Організація класу Учитель
Треба всім нам привітатись:
Добрий день!
Дружно, весело сказати:
Добрий день!
Вліво-впрао повернемось.
Туди-сюди усміхнемось.
Добрий, добрий, добрий день!!!
II.    Актуалізація отриманих знань
1.  Робота над віршем Наталі Забіли «Стояла собі хатка».
Стояла собі хатка —
Дірявий чобіток.
А в Ній жида бабуся,
Що мала сто діток.
Така була сімеєчка.,
Сімеєчка мала!
Ніяк із нею впоратись Бабуся не моща.
Пішла бабуся на город По моркву й буряки,
Пішла вона до пекаря По хліб та пиріжки.
А сто дітей — не ледарі,
Пішли збирати хмиз.
Усі взяли по гілочці И назбирали цілий віз!
Води взяли по крапельці —
І повний казанок!
I наварили борщику Бабся й сто діток.
А потім сто цеглинок Вони принесли вмить,
І склали з них будинок,
І стали в ньому жить.
А потім сто зернинок Поклали в землю в ряд,
І виросли з них квіти,
І став квітучий сад!
Якби ж ота бабуся Не мала сто діток,
Була б і досі хатка —
Дірявий чобіток!
  Про кого розповідається у вірші?
  В якій хатці жила бабуся?
  Скільки у неї було діток?
  Чи легко було бабусі впоратися із своїми дітьми?
  Чи допомагали вони бабусі?
   Як ви вважаєте, чому «хатка — дірявий чобіток» стала чудовим будиночком?
III.    Повідомлення теми уроку
    Сьогодні на уроці ми поговоримо про правила співжиття в ко­лективі.
IV.  Робота над темою уроку
1.  Вступне слово вчителя.
    Саме дружні, згуртовані дії приносять нам бажаний результат. Успішна діяльність колективу можлива лише тоді, коли кожний відпові­дально ставиться до покладених на нього обов’язків.
Основний труд школяра — навчання. У вашому шкільному колективі повинна панувати організованість, згуртованість, повага до товаришів, взаємодопомога. Тільки разом можна подолати усі труднощі. Недарма говорять: «Всі за одного, один за всіх — будь-яка справа має успіх».
2.  Робота над текстом В. Сухомлинського «Чому?»
Три тижні не був у школі Сергійко — хворів. Скучив за товаришами й за вчителькою. Радісний, збуджений прийшов хлопчик до школи. Ось і його парта, ось і товариші. Думалось йому, що в очах товаришів він поба­чить радість і привітність. Та їхні очі були спокійні та не зворушливі.
   А ти виконав сьогодні завдання? — тільки й запитав його сусіда по парті.
  Виконав, — тихо сказав Сергійко і заплакав.
  Про кого розповідається у тексті?
  Чому Сергійко не ходив до школи?
  Як зустріли хлопчика його однокласники?
  Чому заплакав Сергійко?
  Як би ви вчинили у цій ситуації?
3.  Робота над текстом «Сашко захворів».
Сьогодні не прийшов до школи Оксанчин сусід. Щось, напевно, сталося. Сумно дівчинці, тому що Сашко — хороший товариш. На уроці завжди допоможе, а на перерві розповідає смішні історії.
    Наш Сашко захворів і деякий час не зможе відвідувати школу, — повідомила вчителька. — Можливо, хтось захоче його провідати?
     Це ж як йому скучно! — подумала Оксанка. — Він так любить школу. Я обов’язково його провідаю. Треба приготувати для нього щось приємне. О! Знаю! Я йому намалюю метелика, ластівку і свого котика Пушка. А може, разом із Пушком його провідаємо.
Бесіда за текстом.
  Діти, подобається вам Сашкова сусідка?
  А ви провідуєте своїх хворих друзів?
    В якому колективі ви хотіли б вчитися: в класі, де вчився Сашко, або в класі, де вчився Сергійко? Чому?
4.   Гра «Вгадай, хто це?»
Діти об’єднуються в групи. Кожна складає характеристику певного члена їхнього шкільного колективу. Потрібно відгадати, про кого з то­варишів склалась така думка.
V.   Фізкультххвилинка
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Нумо, дружно присідати.
Сонечко розвеселяти.
Встали — сіли!
Встали — сіли!
Бачте, як розвеселили!
Стало й сонце танцювати,
Нас до кола припрошати.
Нумо — разом! Нумо — всі!
Потанцюймо по росі!
VI.   Закріплення отриманих знань
1.  Робота над прислів’ями.
Скласти прислів’я, частини якого записані на картках.
    Поводься з людьми так, як би ти хотів, щоб поводилися з тобою.
   Дерево міцне коріннями, людина — друзями.
   Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.
   В гурті і комар — сила.
   Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти.
2.  Гра «Квітка-семицвітка».
Утворіть квітку, враховуючи правила співжиття в колективі.
  Чи є тут зайві пелюстки? Чому?




Байдужість
 

Організованість
 

Згуртованість
 

Повага
 

Підтримка
 

^Кшгектш^
 

Взаємодопомога
 

Зневага
 






VII.    Підсумок уроку

Немає коментарів:

Дописати коментар