Етика 3 клас
Тема.
Право на щастя. Щастя і вдача. Щастя і праця. «Не родись багатий та
вродливий, а родись при долі та щасливий»
Мета:
формувати усвідомлення того, що кожна людина має право на щастя;
переконувати учнів у тому, що багатство не є основою щастя; сприяти розвитку
мовлення учнів; розвивати вміння самому здійснювати свої бажання; своєю працею
прокладати шлях до щастя; виховувати працелюбність, бажання бути щасливим у
праці.
Обладнання:
ілюстрації до казки; виставка дитячих малюнків «Щаслива мить», плакати з
висловами про щастя.
ХІД УРОКУ
I.
Організаційний момент
II.
Актуалізація опорних знань
—
Що таке щастя?
—
Що означає бути щасливим?
III.
Вивчення нового матеріалу
1.
Повідомлення теми уроку.
1) Читання вірша,
записаного на дошці.
Живеш ти в місті чи в селі,
Подумай, як щасливим бути?
Бо щастя, коли на землі Ти можеш
гарний слід лишити.
Твоє щастя й твоя доля:
Все в твоїх руках.
Щастя сій, як зерно в полі, —
Хай росте в віках!
2)
Слово вчителя.
—
Сьогодні ми з’ясуємо, в чому полягає цінність щастя,
чому кожна людина має право на щастя, як бути щасливим у праці.
2.
Бесіда.
—
Що, на вашу думку, може зробити життя щасливим?
—
Розмістіть слова в порядку значущості для себе: дружна
сім’я, великий будинок, добре оплачувана робота, здоров’я, освіта, надійні
друзі, гроші, любов, гарна зовнішність, впевненість у собі, працьовитість,
самостійність.
—
А зараз послухайте тлумачення слова щастя.
Щастя
— почуття або стан найвищого, повного вдоволення; сприятливий збіг
обставин, талан, успіх.
—
Кожна людина має право на щастя. Але чи кожна може
бути щасливою?
Вчені вважають, що
у наших пращурів був бог Доля, і вони дуже вірили, що в кожної людини є своя
доля. Вона народжується разом із дитиною. Доля не залишає людину до самої її
смерті. Від неї також не можна ні втекти, ні сховатися.
«Із щастя та горя
кувалася доля», кажуть у народі.
3.
Слухання казки «Про Щастя».
— Коли людина
почувається щасливою? Послухайте казку.
ПРО ЩАСТЯ
Пишно вбралось
однієї неділі Щастя, бо вирішило відвідати Людей. Постукало в перші ворота.
—
Хто там? — запитав перший господар.
—
Щастя, — відповіло Щастя.
—
Чудово! Йди-но сюди, я тебе з’їм!
З’їв чоловік Щастя і був щасливий.
Постукало Щастя у другі ворота.
—
Хто там? — запитав перший господар.
—
Щастя, — відповіло Щастя.
—
Чудово! Йди-но сюди, я тебе вип’ю!
Випив чоловік щастя і був щасливий.
Постукало Щастя у треті ворота.
—
Хто там? — запитав перший господар.
—
Щастя, — відповіло Щастя.
—
Чудово! Йди-но сюди, я посаджу тебе в клітку.
Посадив чоловік Щастя в клітку і
був щасливий. Постукало Щастя у четверті ворота.
—
Хто там? — запитав перший господар.
—
Щастя, — відповіло Щастя.
—
Чудово! Йди-но сюди, я тебе подарую.
І подарував чоловік
Щастя своєму приятелеві і був щасливий...
І Щастя було
щасливе.
Бесіда за змістом
оповідання.
—
Від чого ж Щастя було щасливим?
—
Чому кожна людина має право на щастя?
—
Чому на свята, дні народження люди бажають один одному
щастя?
Фізкультхвилинка
IV.
Закріплення вивченого матеріалу
1.
Проблемна ситуація.
Павлик та Миколка ішли лісовою
стежкою. Раптом під деревом вони побачили маленьке пташеня. Воно випало з
гніздечка.
Хлопці підняли пташечку і поклали у
гніздо. їх очі світилися радістю і щастям.
—
Закінчіть думку.
Очі хлопців
світилися радістю і щастям, бо...
Людина може бути
щасливою тоді, коли...
2.
Робота над прислів’ями та приказками.
•
І в нещасті щастя не буває.
•
Хто дрімає, той щастя не має.
•
Нещастя розуму навчає.
•
Як щастя буде, доля сама прийде.
•
Всякий свого щастя коваль!
3.
Виконання малюнків на тему «Людина щаслива».
V.
Підсумок уроку
—
Чому кожна людина має право на щастя?
—
Яка людина є щасливою?
—
Коли людина буває щасливою?
Вчитель читає вірш напам’ять:
О, мить щаслива! Зупинись!
Нехай усі тебе пізнають.
Заглянь у вічі! Посміхнись!
Бо люди всі тебе чекають.
Щасливим будеш лиш тоді,
Коли пізнаєш себе в праці.
Сам прокладай свій шлях в житті,
Будь працьовитим і завзятим.
Немає коментарів:
Дописати коментар