середа, 22 травня 2013 р.

Математика 1 клас Тема: додавання і віднімання з переходом через десяток. Розв’язання задач. Творча робота над задачами


Математика 1 клас

Тема: додавання і віднімання з переходом через десяток. Розв’язання задач. Творча робота над задачами
Мета: вдосконалювати навички віднімання числа частинами, закріплювати прийоми додавання  і віднімання в межах 100 без переходу через розряд; формувати вміння розв’язувати задачі , складати їх за малюнком і визначати тип задачі , складати обернені задачі; розвивати увагу, пам'ять; виховувати самостійність
Хід уроку
І. Контроль,корекція й закріплення знань
1. виконання завдання 228,229 на с. 146 підручника
2. виконання завдання 230 на с. 146 (усно)
3. виконання завдання 231 на с. 146 підручника
Запис короткої умови, розв’язання , визначення типу задачі, складання двох обернених задач
Було – 12 к.                     Було – 12                                Було- ?
Загубила – 3 к.              Загубила -?                              Загубила – 3 к.
Залишилось - ?             Залишилось – 9 к.                    Залишилось – 9 к.
ІІ. Розвиток і закріплення знань, повторення вивченого
1.      Виконання завдання 232 на с. 146
- що відомо з умови? Яке запитання?
Ящик – 2 кг
Апельсини -? На 8 більше
- чи одразу можна знайти яка маса ящика з апельсинами?
(ні, маса апельсинів ще невідома)
- скільки дій має задача?(дві)
- розвязжіть задачу по діях
2. виконання завдання 234 на с. 147(усно)
3. виконання завдання 236 на с. 147.
Порівняння коротких записів. Висновок: запис за допомогою відрізків  допомогає уявити наочно, що дубових колод більше. Ми бачимо на скільки їх більше
4.вправляння у порівнянні виразу і числа, в читанні рівностей і не рівностей
Різниця чисел 36 і 24 становить 12, вона менша від 17
Сума чисел 12 і 54 дорівнює 66
ІІІ. Підсумок уроку
Усі навчились віднімати,
Тож пора відпочвати

Немає коментарів:

Дописати коментар