Етика 2 клас
Тема.
У такому класі я б жив
Мета:
вчити відповідально ставитися до своїх обов’язків.
Обладнання: виставка малюнків
«Мій друг», додаткові посібники.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Актуалізація знань учнів
1.
Робота над прислів’ями.
•
Людина без друзів, як дерево без коріння.
•
Дружба — велика сила.
•
Окраса людини — друзі.
2.
Бесіда учителя з учнями.
—
Без чого не може існувати дерево? Чому?
—
А людина? Чому?
—
Кого можна назвати другом? Обґрунтуйте свою думку.
3.
Розповіді учнів на тему «Мій друг», виставка малюнків
«Мій друг».
4.
Читання вірша Л. Костенко «Оце так бадилина!»
—
Продовжуючи тему дружби і товаришування, пропоную
послухати вірш і зробити висновок, як важко може бути без друзів і як добре,
коли вони є.
III. Робота над темою уроку
1.
Оголошення теми уроку.
1)
Бесіда учителя з учнями.
—
У нашій країні є багато заводів, фабрик, дитячих
садків, шкіл, стадіонів. Все це створене для того, щоб людям жилося краще. Всі
багатства, які є в нашій країні, створені робочими руками. Сьогодні ми
поговоримо про те, як необхідно ставитися до речей, якими ви користуєтеся.
Уважно огляньте
кімнату і скажіть, що ви бачите в класі. (Парти, шафи,
дошка, стіл, стілець...) Всі ці речі називають шкільним майном. А хто дбає про
те, щоб у школах завжди було все необхідне для навчання? (Відповіді дітей.)
—
А тепер давайте поміркуємо, як же необхідно ставитися
до шкільного майна? (Не псувати, не ламати, не бруднити
тощо) Цими речами користується не одне покоління, і всі хочуть сидіти за
гарними партами.
А що необхідно
робити, щоб якнайдовше зберегти парти, дошки, шафи? (Не
ламати, не бруднити, не розхитувати, не дряпати.)
—
Діти, які особисті речі у вас є?
— Відгадайте загадку
Грицька Бойка.
Дуже я потрібна всім —
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу.
—
Які книжки у вас є? Як потрібно ставитися до них?
(Читання оповідання О. Вишні «Любіть книгу».)
—
А як ви ставитися до олівців, ручок, зошитів?
(Розглядання шкільних речей учнів.)
2)
Гра «Про що розповідає портфель?»
Учні дістають із
портфеля речі і від першої особи розповідають: «Я — зошит із мови. Мій хазяїн
береже мене. Я вже майже списаний, але чистенький, не зім’ятий, куточки не
загнуті тощо».
—
Діти, я думаю, що обов’язок кожного учня дбайливо
ставитися до шкільного майна, особистих та чужих речей.
Далі, обговорюючи
тему уроку, діти разом із учителем замислюються над словами «У такому класі я б
жив».
2.
Робота з підручником.
Учні читають уривок
з «Андрійкової книжки», відповідають на запитання: «Що Андрійкові так
сподобалося у нашому класі?»
—
А що необхідно зробити, щоб про клас говорили так, як
сказав Андрійко?
—
Що означає берегти свій клас? Поясніть.
3. Розгляд малюнків і
визначення, хто з дітей береже свій клас,
а хто ставиться до
нього недбайливо, порушує Андрійкове правило.
4.
Розв’яжи ситуацію.
—
Коли б тобі довелось побачити, що твій однокласник
псує парту, то як би ти вчинив? Обери правильну відповідь:
•
пройшов би мовчки, бо псують не твою річ;
•
покликав би вчительку, нехай сама розбирається;
•
дав би стусана в спину;
•
підійшов би і сказав: «не смій псувати шкільне майно!»
5. Робота за
малюнками.
—
Пропоную скласти розповідь за другим малюнком. Ось як це
зробив один із однокласників. «Клас необхідно берегти, — подумав Сашко, — ну,
то піду в коридор».
У коридорі він
спочатку дістав з кишені цукерку, з’їв її та кинув обгортку, а потім почав
лузати насіння. Насмітив навколо себе. Може, він думав, що в коридорі все
можна7 Якою ж тоді буде наша школа?
6. Розв’яжи ситуацію.
Учні повинні
сказати, як би вони вчинили в конкретній життєвій ситуації, обравши одну із
запропонованих нижче відповідей.
Ось бешкетник чиюсь
шапку на бігу скинув. Що ти зробиш?
•
Подивлюсь, чи не моя.
•
Якщо моя, то підніму.
•
Не моя — піду далі.
•
Якщо не моя — підфутболю, підкину до стелі.
•
Підніму, хоч вона і не моя, і не я її скинув.
IV. Підсумок уроку
—
Який обов’язок кожного школяра?
—
Що потрібно зробити для того, щоб клас був дружний?
(Закріплення Андрійкових правил.)
Немає коментарів:
Дописати коментар