Етика 2 клас
Тема.
У школі всі такі знайомі. Правила шкільного життя. Правила спілкування з
учителем. У бібліотеці. У шкільній їдальні. На прийомі у лікаря
Мета:
вчити шанобливого ставлення до всіх працівників школи; на конкретних
прикладах знайомити учнів із правилами спілкування з учителями та обслуговуючим
персоналом; розвивати вміння чемно поводитись; виховувати уважність і
тактовність у спілкуванні.
Обладнання:
спеціально випущений рукописний журнал із правилами поведінки на вулиці, у
бібліотеці, у гостях, в їдальні, у музеї, на святах, пам’ятка про вибір
подарунків, листівки з пародіями на тих, хто порушує правила поведінки;
репродукція картини І. Куїнджі «Місячна ніч над Дніпром»; книга з риторики.
Скринька нових
слів:
Музей
— науково-дослідний та культурно-освітній заклад.
Рефлексія — уміння аналізувати
свої дії, дії однокласників і дорослих людей.
ХІД УРОКУ
I.
Організація учнів до
ходу уроку
II.
Оголошення теми і мети
уроку
—
Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Сьогодні ми,
друзі, відправимося в гру-подорож. Запрошуємо всіх взяти участь —
повеселитися, погратися, послухати і посміятись.
І, звичайно, ми просимо всіх уважно
подумати над тим, що ви побачите і почуєте.
Отже, розпочинаємо
нашу подорож. Наш потяг відправляється. Сідайте швидше, займайте місця всі,
хто бажає. Поїхали.
III.
Робота над темою уроку
I
зупинка «Загадка»
Стоїть вулик придорожній,
Уночі завжди порожній,
Вранці і вдень гуде, оживає,
А вночі відпочиває.
—
Що це таке?
—
Правильно, — це школа.
Раніше це слово
звучало як схоле, воно теж іншомовного походження,
означало заняття, лекція.
А тепер, діти, давайте вивчимо всі
разом віршик, який буде вашим правилом у шкільному житті.
Нашу школу, парту, книгу —
Все це нам дала держава.
Берегти майно громадське —
Наша перша справа.
—
Які свята проводяться у нашій школі, класі?
—
До яких подій приурочуються названі свята?
—
Якою є ваша участь у традиційних шкільних святах?
—
Які ти знаєш правила поведінки в школі?
—
Якщо, наприклад, той чи інший учень поводиться у школі
розв’язано, то він порушує не лише правила поведінки школяра, але й моральні
норми.
Своєю поганою
поведінкою він демонструє неповагу до оточуючих, тобто до учнів та вчителів.
—
Що ти повинен зробити, коли побачив знайому людину на
вулиці?
—
Так, привітатися.
Коли ми,
зустрічаємось зі знайомим на вулиці, ми вітаємося з ним. Отже, ми розуміємо, що
під час зустрічі зі знайомим необхідно вітатися.
II
зупинка «Клас»
—
Зайшовши до класу, що ти повинен сказати?
—
Як ти повинен спілкуватися з учителем?
—
Пам’ятай, розмовляти з учителем необхідно ввічливо,
спокійно, потрібно вміти вислухати все те, що говорить вчитель.
Наступна загадка —
це нова зупинка, але не відгадка, а її хатинка. Відгадаймо її хутчіш,
Будемо знати, про що мова далі
піде.
Бачити — не бачить,
Чути — не чує,
Мовчки говорить,
Добре мудрує.
Діток навчає,
Втоми не має.
(Книга)
—
А де живуть книги?
(У бібліотеці)
III
зупинка «Бібліотека»
—
Послухайте уважно невеличку розмову двох хлопчиків.
Підійшов Толясик до
Андрійка в читальному залі й каже голосно:
—
Ходімо звідси, тут нічого робити. Тільки книжки і все.
Не цікаво.
Андрійко йому
нічого не сказав. Лише приклав пальчик до вуст: мовляв, тихо...
—
А як ви думаєте, чому?
—
А ви знаєте, що роблять у бібліотеці?
—
Так. У бібліотеці читають книжки, журнали, газети.
Народне прислів’я
стверджує: «Точність — ввічливість королів». Це, безумовно, не означає, що лише
королі можуть бути чемними. Цього правила має дотримуватися кожен, хто відвідує
бібліотеки. А як потрібно поводитись у бібліотеці?
—
У бібліотеці не можна голосно розмовляти, сміятись.
—
Як ти вчиниш, коли:
•
взяв у бібліотеці книжку, а менша сестричка вирвала з
неї сторінку;
•
пообіцяв бібліотекареві принести книгу у певний день,
а ще не встиг дочитати;
•
взяв дивиться журнал і побачив, що там вирвано кілька
сторінок;
•
загубив бібліотечну книгу?
IV
зупинка «Нехворійко»
—
Тут можна побачити людей у білих халатах. Але дуже
часто сюди потрапляють ті, хто знаходиться на попередніх станціях. Чому?
—
Зараз ми зустрінемося з лікарем нашої лікарні. Уважно
послухайте і запам’ятайте поради лікаря.
—
Як потрібно поводитися у лікарні на прийомі у лікаря?
—
Всі знають багато прислів’їв про здоров’я. А ви знаєте
прислів’я?
•
У здоровому тілі — здоровий дух.
•
Чистота — запорука здоров’я.
•
Здоров’я — всьому голова.
IV.
Підсумок уроку
—
Ось і підходить до кінця наша подорож «До країни
шкільного життя».
Остання наша
зупинка — «Підсумкова»
—
Що вам найкраще запам’яталося?
—
На яких зупинках ви побували?
— Що нового ви взяли
для себе з цього уроку?
Немає коментарів:
Дописати коментар