Етика 3 клас
Тема.
Дружба і товаришування. Що таке дружба? Який я друг? Яким другом я хочу
бути? Секрети дружби. Про кого кажуть: «Він справжній друг»?
Мета:
закріпити уявлення учнів про дружбу і товаришування; допомогти учням
зрозуміти духовну цінність дружби; дати можливість відчути радість від творення
добра іншим; виховувати почуття поваги до товаришів, готовність допомогти і
підтримати.
Обладнання: магнітофон,
плакати.
ХІД УРОКУ
I.
Організація класу
II.
Актуалізація опорних знань
Звучить мелодія
пісні В. Шаїнського «Если с другом вышел в путь».
—
Чи знаєте ви цю пісню? Про що вона?
—
І сьогодні ми поговоримо про друзів, про дружбу, про
нас. Дізнаємося, хто ми є, чи добре нам жити разом.
III.
Робота над темою уроку
1.
Бесіда.
—
Не так давно, три роки тому, коли з різних кінців села
1 вересня ви зійшлися на шкільному подвір’ї, не всі ви знали один одного.
Та навчання в
одному в одному класі об’єднало вас. І ви стали друзями. Як ще можна назвати
вас? (Клас, група, учні, колектив)
—
Що означає слово колективі
Колектив
— це група людей, об’єднаних спільною роботою, спільними інтересами.
Чи можна кожну
групу людей назвати колективом? Наприклад, біля магазину зібралася група людей.
Чи можна цю групу людей назвати колективом? Чому? Що потрібно для того, щоб
група називалась колективом? (Спільна праця,
спільна добра мета, дружба)
—
У народі кажуть, що колектив — велика сила. Послухайте
вірш і спробуйте пояснити, чому.
Кожна бджілка — невеличка,
Та в великому рою Всі ми дужі,
одностайні І гуртом усіх, звичайно,
Переможемо в бою.
—
А ще у народі кажуть: «Одному не під силу — клич
товаришів».
А коли у людини
можуть бути товариші, здатні за першим покликом
прийти на допомогу?
Тільки тоді, коли кожний із вас уміє бути товаришем. Кого ж можна назвати
другом? Обґрунтуйте свою думку.
2.
Складання павутинки.
Ми з вами все говоримо
— дружба, друзі... А що воно таке — дружба? Давайте
обґрунтуємо свою думку.
Дружба — це почуття ... (відповіді
дітей).
Правда, чесність
Доброта ^ Симпатія
Дружба
Радість І Повага
І
Коли люди подобаються один одному
— Між ким може
існувати дружба?
Я іду до класу вранці.
Ой, як радісно мені!
Бо є в мене однодумці —
Однокласники мої.
3.
Правила життя в колективі.
—
Звичайно, добре розпочати якусь справу, коли ти
впевнений, що і як необхідно робити. Добре і тоді, коли тебе навчають, тобі
допомагають. Ми не перші, хто хоче стати справжніми друзями. Про це мріяли наші
бабусі і дідусі, мами й тата. Колись вони уклали правила, які згуртували їх у
колектив. Давайте прочитаємо їх, доповнимо своїми.
•
Дружба — це правда, доброта, чесність кожного.
•
Поважайте тих, з ким дружите.
•
Ніколи не обманюйте, не ображайте.
•
Ні до кого не чіпляйтеся, грайте чесно, не дражніться.
•
Будьте терплячими.
•
Ви не кращі за всіх, але і не гірші.
•
Вмієте гарно щось робити, то навчіть іншого.
•
Успіху можна досягти тільки разом, тільки у колективі.
—
Яке правило як найголовніше ви б обрали для себе?
Чому?
—
А чи знаєте ви, що друзів часом можна і загубити? Як
ви вважаєте, чому?
—
А зараз ми прочитаємо це у підручнику.
4.
Робота із підручником.
1)
Читання та обговорення статті «Жартома і всерйоз».
2)
Читання вірша «Що це значить — не дружити» Оксани
Сенатович.
5.
Творча робота.
Створення
колективного вірша «Що це значить — не дружити», змінюючи зміст висловлених у
вірші тверджень.
IV. Закріплення та узагальнення знань
Робота із прислів’ями.
•
Хто любить лише себе, того не люблять люди.
•
Людина без друзів, як дерево без коріння.
•
Дружба — велика сила.
•
Окраса людини — друзі.
•
Одиноке дерево й вітер вириває.
V.
Підсумок уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар