Етика 2 клас
Тема.
Щастя поруч із тобою. Чи можна всіх людей зробити щасливими? Щастя і
задоволення. Щастя і добробут
Мета:
з’ясувати щодо можливості зробити людей щасливими; пояснити поняття щастя і задоволення,
щастя і добробут; розвивати словниковий запас;
виховувати бажання створювати атмосферу щастя навколо себе.
Обладнання: малюнки, плакат.
ХІД УРОКУ
I. Організаційна частина
II. Актуалізація опорних знань
1.
На дошці висить плакат зі словами: «Кожен прийшов у
цей світ, щоб стати і бути щасливим».
2.
Бесіда з учнями.
—
Як ви розумієте ці слова?
—
Що означає бути щасливим?
—
Що потрібно робити, щоб бути щасливим?
3.
Сьогодні ми з вами помандруємо в країну, а щоб знати,
як вона називається, розв’яжемо кросворд.
1
|
к
|
У
|
щ
|
||
2
|
м
|
а
|
м
|
а
|
|
б
|
а
|
б
|
У
|
с
|
я
|
4
|
т
|
0
|
Р
|
т
|
|
5
|
с
|
і
|
м’
|
я
|
1.
Не дерево і не трава.
2.
Найдорожча у світі людина.
3.
Мамина мама.
4.
Велике тістечко, яке пече мама до Дня народження.
5.
Тато, мама і я — дружна ...
—
Отже, ми з вами помандруємо у країну Щастя. Протягом
нашої подорожі ми здійснимо декілька зупинок. А саме:
Зупинка 1. Навчись бачити
себе щасливим.
Зупинка 2. Зроби щасливими
рідних і близьких.
Зупинка 3. Щастя і
задоволення.
Зупинка 4. Щастя і добробут.
III. Мотивація навчальної діяльності
—
Мандруючи у цю країну, ми візьмемо з собою усмішку,
гарний настрій та серце, наповнене добротою.
Зупинка 1. Навчись бачити
себе щасливим.
—
Вам часто доводиться чути: «Щаслива людина» або «Він
не мав щастя у житті»,
Що ж таке щастя? Сядьте зручно і
уважно послухайте одну історію. Оленка і Марійка гралися у дворі. Оленка була
дуже засмучена. Щоб навести порядок у думках, дівчинка вирішила порадитися із
подружкою.
—
Марійко, чи почуваєшся ти коли-небудь щасливою?
—
Звісно. А ти що, ні? — здивувалася дівчинка.
—
Не так, щоб ні, але я не впевнена, чи то було справжнє
щастя. От скажи, коли ти щаслива?
—
Що тут мудрувати? Я була щаслива, коли мені купили
нову ляльку. Дуже щаслива, коли бабуся купила мені нову сукню. Щаслива, коли з
батьком ходимо у ліс, на поле, до річки.
—
І це все? — запитала Оленка.
—
Так, — відповіла дівчинка, посміхаючись.
—
А я хочу, щоб були здорові мама і тато, дідусь і
бабуся. Хочу, щоб були щасливі всі люди.
Марійка
замислилася.
Відповіді на
питання.
—
Як кожна дівчинка бачила своє щастя?
—
З чим пов’язувала своє щастя Оленка?
—
Про яке щастя мріяла Марійка?
—
Чи можете ви бути щасливими від якоїсь дрібниці?
Зупинка 2. Зроби щасливими
рідних і близьких.
—
Давайте поміркуємо над прислів’ям: «Не родись багатим
і вродливим, а родись при долі та щасливим».
—
Яким хочуть бачити батьки своїх дітей?
—
Що потрібно робити дітям, щоб їхні батьки почували
себе щасливими?
Зупинка 3. Щастя і
задоволення.
—
Попрацюємо з деформованим текстом.
Життя, щоб,
щасливим, треба, дрібниці, повсякденні, зробити, любити. (Щоб
зробити життя щасливим, треба любити повсякденні дрібниці.)
Діти записують у словнички
слова: щастя, задоволення, добробут.
IV.
Фізкультхвилинка
Встало вранці-рано сонце.
Заглянуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Стало сонце танцювати,
Нас до танцю припрошати.
Нумо, разом, нумо, всі,
Потанцюємо у класі.
Зупинка 4. Щастя і добробут.
—
Послухайте оповідання В. Сухомлинського «Чого заплакав
Мишко?»
У гості до Мишка
прийшов однокласник Федько. Прийшов і розповідає радо:
—
Мій тато учора їздив до міста. Привіз мені подарунки —
нові ковзани і ліхтарик.
Слухав його
розповідь мовчки Мишко і дивився у вікно.
Федько запитав:
—
Може, принести ковзани, подивишся?
—
Ні, не треба, — відповів Мишко і заплакав.
Здивувався Федько.
Прийшов додому і питає маму:
—
Чого Мишко заплакав, коли я йому про татів подарунок
розповів?
—
Бо тато Мишка покинув сім’ю. Твоя радість ще раз йому
про горе нагадала. Не можна нещасній людині своїм горем хвалитися.
Запитання до
тексту.
—
Чому заплакав Мишко?
—
Чому Федькова мама назвала його нещасним?
—
Чи завжди люди, які в житті мають все, щасливі?
V.
Підсумок уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар