Трудове навчання 1 клас
Тема. Робота з
природним матеріалом. Ваза з квітами із сухого листя Мета: формувати в
учнів знання, навички та практичні вміння у роботі з природними матеріалами;
розвивати естетичні почуття, пізнавальний інтерес; виховувати відповідальність
за доручену справу, охайність, взаємодопомогу.
Обладнання: картон, папір,
клей, сухе листя, засушені гілочки дерев, квітів, серветки для рук, ілюстрації
осінньої тематики, аудіозапис музичної п'єси П. І. Чайковського
з циклу «Пори року».
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1
Привітання
Дзвенить, дзвенить шкільний дзвінок —
Нас закликає до навчання.
Ми поспішаємо на урок,
І знову йдемо в світ пізнання.
2
Перевірка готовності до уроку
3
Упорядкування робочих місць
II. Робота
над новим матеріалом
1
Оголошення теми та мети уроку
—
Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу з природним матеріалом. Виконаємо
аплікацію з кольорового паперу та сухого листя.
2
Вступна бесіда
—
Заплющте оченята і послухайте. (Звучить
аудіозапис музичної п’єси П. І. Чайковського з циклу «Пори року».)
—
Початок осені завжди чарівний. Повітря стає прозоре, мов кришталь, а небо
голубе-голубе. Достигають цілющі плоди шипшини, виграють яскравими червоними
барвами у сонячному промінні. Чується останній грім, що прощається з полями.
Осінь, наче художник, велетенським пензлем розфарбовує в яскраві кольори плоди
та листя. Ось так починається осінь. Пахне чебрецем, опеньками, спілими
яблуками.
Під час
розповіді вчитель розвішує на дошці ілюстрації осені та дістає кошик, з якого
виглядають калина, осіннє листя, квіти, гриби, чебрець.
— Відгадайте загадку.
Без пензлика, без олівця Розфарбувала деревця.
Сумно у гаях блукає,
Жовті шати одягає.
Золотисту стелить постіль —
Жде
сестрицю білу в гості, (Осінь)
—
Які слова допомогли вам відгадати загадки?
— Які осінні місяці ви
знаєте?
Матінко-осінь полями іде,
Трійко хлоп’ят за собою веде:
Вересень, жовтень — старшенькі,
А
листопад ще маленький.
1- й учень
Вересень каже: «На полі, в гаю,
Я подарунки усім роздаю:
Повні грибів мої жмені,
Яблука
маю в кишені».
2- й учень
Жовтень говорить: «А я, погляди,
В жовту одежу вдягаю сади,
З мряки заслону
розстелю,
Сонце вкладу у
постелю».
3- й учень
А листопад: «А я з тихим плачем Землю поллю безкінечним
дощем,
Листя стрясу з деревини,
Вистелю
гори й долини»
— Про які осінні місяці ви
прослухали вірш?
III. Фізкультхвилинка
Станьте рівно, поверніться,
І до сонечка зверніться.
А тепер хай всі малята
Пострибають, мов зайчата.
Руки вгору підніміть,
Вдих і видих всі зробіть.
У садку зеленому Яблук нарвемо.
У плетені кошики ми їх складемо.
Ніжки хай потрудяться —
Танок почнемо.
Вправними,
бадьорими
Ми
всі зростемо.
IV.
Демонстрація та аналіз зразка
—
Сподіваюся, що ви, готуючись до сьогоднішнього уроку, милувалися деревами,
кущами, квітами, барвами осінньої природи.
Спробуємо цю красу закарбувати на
наших аплікаціях. Щоб вам було легше виконати завдання, зазирніть у кошик і
знайдіть там листочки і квіточки. Візьміть картон, доберіть гілочки квітів,
дерев, сухе листячко і створіть осінній букет. А потім з кольорового паперу
зробіть вазу (можете скористатися шаблонами, які лежать на партах), наклейте
вазу поверх букету.
V. Практична
робота учнів
►►
Інструктаж з техніки безпеки
—
Які навчальні речі та інструменти вам знадобляться?
—
Як правильно користуватися ножицями?
— Чого потрібно дотримуватися
під час роботи з клеєм?
VI.
Виставка та оцінювання робіт
—
Ви сьогодні гарно попрацювали, уважно мене слухали, і у вас вийшли чудові
композиції!
—
Яка робота вам сподобалася найбільше?
—
Які ви помітили помилки, недоліки?
VII. Підсумок
уроку
— Що ми робили сьогодні на
уроці?
— Що таке аплікація?
Немає коментарів:
Дописати коментар