понеділок, 4 березня 2013 р.

Прийоми роботи на уроці. Перевірка домашнього завдання. "Лото"


Етап проведення уроку          Перевірка домашнього завдання
Назва прийому                        Лото

Опис прийому

Цей прийом перевірки домашнього завдання також вимагає попередньої підготовки учнів. На аркуші щільного паперу або на картоні великими буквами записують формули (умовні знаки, словарні слова і т. д.), які вивчалися учнями на попередніх уроках. Потім цей аркуш паперу розрізають таким чином, щоб на кожній відрізаній частині паперу залишилися окремі цифри, букви, математичні (хімічні, географічні) знаки. Розрізані частини лото (у двох екземплярах) перемішують на столі. Учитель викликає двох учнів до столу і пропонує скласти формули (слова). Перемагає той учень, який зробить це швидше та правильніше. До гри можна залучити рефері, який буде оцінювати та коментувати кінцевий результат.
Даний методичний прийом дуже добре підходить для індивідуальної роботи (тихого опитування). Покладіть на столі перед учнем (який через певні причини соромиться відповідати при всіх) лото і попросіть зібрати його за визначений час. Таким чином ви зможете перевірите його знання без його виступу перед всіма учнями.
Варіант 1. Учні отримують по вісім карток, які виготовляє вчитель. Можна взяти стандартний білий аркуш, на якому намалювати з одного боку якийсь простий малюнок (будинок, квітку, дерево), або одразу підготувати аркуші з малюнками і розрізати їх на певну кількість частин. З іншої сторони на утворених картках написати текст, поділений на певні частини. Запропонувати учням розкласти ці картки за логічною послідовністю. Виграє той, хто правильно складе малюнок.
Варіант 2. Учитель роздає учням картки з малюнками, але без тексту. Учні складають картинку і по черзі перевертають картки. Потім учитель читає текст, що містить вісім логічних частин (це можуть бути поняття, явища, характеристики тощо). Учні по черзі пишуть по одному реченню на кожній картці (зліва направо або зверху вниз).
Після виконаної роботи учні перемішують свої картки і передають сусіду по парті. Отримавши чужі картки, учень має розкласти їх у певному порядку, щоб отримати малюнок. Виграє той, хто швидше впорається із завданням.

Немає коментарів:

Дописати коментар