Математика 1 клас
Тема: віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток(закріплення).
Обернені задачі
Мета: закріпити навички віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння складати
задачі, обернені до поданої, знаходити третій доданок за сумою й двома
доданками; розвивати логічне мислення ; виховувати самостійність
Хід уроку
І. Контроль,корекція й закріплення знань
1. Виконання
завдання 190 на с. 139
+23=65
Розв’язати з
поясненням
2. Виконати
завдання 191 і 193 на с. 139(самостійно)
Перевірка
виконань
ІІ. Опрацювання нового матеріалу
1.
Виконання
завдання 188 на с. 138
-
перша задача була на знаходження суми двох доданків . обернена на знаходження
невідомого доданку, а саме місткості банки. Яку ще обернену задачу можна
скласти? Чого ще не знаходили?(скільки вміщує самовар)\
2. Письмове розв’язання задачі 189 на с.
139. Складання двох обернених задач
ІІІ. Розвиток і закріплення знань, повторення
вивченого
1.
Письмове
розв’язання задачі 192 на с.139
Складання короткого запису
22 43
?
87
- чи можна одразу знайти третій доданок?
- за яким правилом знаходять третій доданок?
- чому дорівнює сума двох відомих доданків?(22+43=65)
-
яким буде третій доданок?(87-65=22)
2. Письмове розв’язання задачі 194 на с.
139
- якого типу ця задача?(на
знаходження остачі)
- складіть
обернену до цієї задачі, щоб вона була на знаходження суми
- складіть ще
одну обернену задачу на знаходження невідомого від’ємника
3. Виконання
завдання 1 в друкованому зошиті
ІV. Підсумок уроку
- скільки
обернених задач можна скласти до простої задачі?(дві)
Немає коментарів:
Дописати коментар