Тема: ти – пішохід
Мета: ознайомити
учнів з правилами безпечної поведінки на дорогах; вчити учнів обирати безпечні
місця, та безпечного маршруту від дому до школи; розвивати спостережливість,
самостійність; виховувати культуру поведінки дітей на вулиці
Хід уроку
І. Організаційний
момент
ІІ. Актуалізація
опорних знань та мотивація навчальної діяльності
- які місця в школі
можуть бути небезпечними?
- які місця в
шкільному подвір’ї є небезпечними?
ІІІ. Повідомлення
теми та мети уроку
- сьогодні на уроці
ми з вами ознайомимось з правилами безпечної поведінки на дорозі та біля неї.
ІV.
Вивчення нового матеріалу
·
Робота
над загадкою
Не золото, а найдорожче. ( життя)
·
Робота
з малюнком
- небезпека нас чекає коли ми йдемо зі школи до дому.
- поза школою не забувай про обережність. Часом школярі граються ручками,
кидаються книжками, портфелем, це небезпечно.
- розглянь малюнок . Що роблять діти? Поміркуйте чим небезпечні ці ігри?
·
Вивчення
правил безпеки
- не грайся біля люків
- не штовхайся
- не грайся палицями рогатками, гострими і важкими предметами
- обминай смітники – там бруд і сморід, багато мікробів
- коли йдеш до школи заходь через ворота , через огорожі не лазь.
Фізкультхвилинка
·
Робота
над загадкою
Підморгне зеленим оком - ми йдемо ,
Підморгне червоним оком – стоїмо
(світлофор)
- ви щодня ходите до школи певним маршрутом. Цей маршрут потрібно знати на
пам'ять.
Висновок : головне – вибрати найбільш безпечний маршрут та завжди ходити
цим маршрутом.
V.
Узагальнення й систематизація отриманих
знань
·
Робота
в парах
Розкажіть як
перейти дорогу якщо немає світлофора.
Користуйтесь словничком : наліво,
направо, зупинитися, кроком)
Висновок : переходь
дорогу лише тоді коли
- дозволені місця
- на зелений
світлофор
- коли транспорт
зупинився або дуже далеко
- під час переходу
подивись ліворуч або праворуч
- не грайся на
дорозі
·
Гра
«добре чи погано»
Розглянь малюнок і зафарбуй «добре» зеленим «погано» червоним
VІ.
Підсумок уроку
- які основні правила треба пам’ятати , коли ви йдете до школи?
Немає коментарів:
Дописати коментар