Тема:
Опис білочки
Мета: формувати
вміння складати текст-опис, розвивати спостережливість, увагу, допитливість,
збагачувати мову, словниковий запас, виховувати любов до тварин.
Обладнання: таблиця №
12, робочий зошит
Хід
уроку
І.
Організаційний момент.
Учитель:
Постій,
друже, зупинись,
Ти
у класі не крутись.
Дзвоник
кличе всіх за парти
Знання
нові здобувати.
ІІ.
Оголошення теми і мети уроку.
Прочитайте
і відгадайте загадку (таблиця № 12)
Хто
така?
Ой,
яка ж вона гарненька,
Пишно
хвоста і руденька,
Невгамовне,
пустотливе.
Вгору-вниз,
на гілку з гілки
Хто
це буде, діти?
За
якими ознаками ви визначили, про кого мовиться в загадці?
Доведіть
словами вірша, що автор говорить саме про білочку, а не про лисичку, яка
також пишно хвоста і руда?
Які
слова вказують на ставлення автора до білочки?
Отже,
сьогодні на уроці ми будемо складати текст-опис білочки.
ІІІ.
Колективна підготовча робота.
Бесіда.
Який
текст називається текстом-описом?
Яку
частину мови вам доведеться використовувати найчастіше?
Що
прикрашає текст-опис, крім прикметників? (порівняння)
Робота
з ілюстрацією (опис зовнішнього вигляду білочки за таблицею № 12)
Назвіть
ознаки білочки (гра «Мікрофон»)
Шерсть
яка?
Очі
які?
Вушка
які?
Хвіст
який?
Фізкультхвилинка
Трава
низенька – низенька,
Дерева
високі-високі.
Вітер
дерева колише – гойдає
То
вправо, то вліво хитає,
То
вперед, то назад,
То
вниз пригинає.
Птахи
летять – відлітають,
А
учні тихенько за парти сідають.
ІV.
Складання тексту за малюнком і опорними словами (фронтальна робота).
Словник: звірятко,
тваринка; руда, червоняста, м’яка шубка; очі, як чорні намистинки, вушка з
китичками; великий, пишний, пухнастий хвіст; пустунка, прутка. (таблиця
№ 12)
Зразок
тексту-опису білочки.
З
гілки на гілку стрибає білочка. У неї видовжене тіло вкрите рудою, пухнастою
шубкою і пишний червонястий хвіст. На маленькій голівці – два вушка з темними
китичками. Чорні очиці нагадують блискучі намистинки. Хвіст і мордочка у
звірятка темніші, ніж усе тільце, а черевце – світліше. Цікаво спостерігати за
прудкою пустункою.
V.
Самостійна робота учнів.
-
Запишіть текст і доберіть заголовок.
VІ.
Перевірка самостійної роботи.
Зачитування
складних текстів (2-3 учні)
Редагування.
VІІ.
Підсумок уроку.
Над
яким типом тексту ми працювали?
Як
визначити текст-опис? Які прикметники-ознаки білочки ви запам’ятали?
Немає коментарів:
Дописати коментар