вівторок, 25 листопада 2014 р.

Розвиток звязного мовлення 3 клас урок "Складання казки «Краплинки-сестрички»"

Тема: Складання казки «Краплинки-сестрички»
Мета: вчити складати тексти-розповіді, а саме казку дотримуючись особливостей цього жанру; повторити види казок; розвивати творчу уяву учнів, уміння фантазувати, передбачати свої почуття до героїв тексту.
Обладнання: таблиця № 16, робочі зошити, казки різних типів.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Сьогодні у нас незвичайний урок:
У казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми зустрічались не раз,
І знову вона завітає у клас.
В казках є завжди перешкоди, та знаю:
Для творчих дітей їх ніколи  немає.
ІІ. Формування задуму уроку.
Вступна бесіда
Діти, чи любите ви літо?
Що найбільше привертає увагу, вражає в ньому?
Що найперше виникає у вашій уяві, коли ви згадаєте про літо?
Може, літнє небо? Воно справді особливе: високе, прозоре, з чудовими пухнастими хмарками, яких не побачиш взимку.
А тепер поміркуймо, чи бажані гості – літні хмаринки. Що вони нам приносять? Так дощик.
А що таке дощик? (відгадування загадки)
Впадуть з неба – не розіб’ються,
Впадуть в воду – розпливуться!
А чи всі хмарки приносять дощ? (тільки теплі)
А які ще бувають хмарки?
А ще хмарки бувають казкові і краплинки в них теж казкові.


ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
На сьогоднішньому уроці ми будемо складати казку «Про краплинки-сестрички».
ІV. Актуалізація опорних знань.
Які типи казок ви знаєте?
Яким текстом є казка?
Чим казка відрізняється від оповідання?
Фізкультхвилинка.
Із-за парт ми вийшли всі.
 Вгору добре потяглись,
 На носочки піднялись.
Опустились легко вниз —
І подув в обличчя бриз.
Як дерева покачало!
Вправо-вліво, вліво-вправо!
Біля парти всі присіли,
Потім встали — й полетіли.
Руки в боки узяли,
На всі боки повели.
Руки вниз всі опустили
І за парти тихо сіли.
V. Етап творення.
Йшов рясний дощ. Краплинки весело кружляли у таночку. Раділи, співали пісню дощову. Сіла одна Крапелька на листок калини. Заіскрилася, запишалася та раптом побачила маленьку тендітну Липку з прив’ялим листям…
Пофантазуйте, яка розмова могла відбутися у казці між героями.
Чому наша казка буде називатися «Краплинки-сестрички»? (Якщо хтось захоче, може змінити назву казки).
Назвіть головних персонажів казки за назвою, за малюнком (робота за таблицею № 16).
Зразок продовження казки.
Чому ти Липко, зажурилася?
Чому листочки свої опустила?
Мене давно не поливав дощик!
Липко, я можу тобі допомогти.
А як?
Зачекай, я полечу до хмаринки, покличу своїх сестричок і ми тобі допоможемо!
Налетіла хмаринка. Пішов теплий дощик. Впали Краплинки-сестрички на Липку. Зраділа липка, підняла своє прив’яле листя.
З того часу товаришують Краплинки-сестрички з Липкою.
VІ. Самостійна робота.
Запис діалогу між Липкою і Краплинками. Робота в парах.
Придумати кінцівку до казки
Зачитування записаних діалогів та слухання кінцівок казки. Редагування.
Можливо хтось змінив заголовок?

VІІ. Рефлексія результатів уроку.
Ось і закінчився наш урок.

Розгляньмо, чого ми навчились на уроці.

Немає коментарів:

Дописати коментар