Тема: Текст «Осінній сад»
Мета: повторити і закріпити знання учнів про текст, вчити
учнів складати текст за планом і опорними словами, розвивати усне мовлення
учнів, виховувати любов до природи.
Обладнання: таблиця № 6, робочі зошити, грамзапис П. І.
Чайковського «Осінь», малюнки про осінь.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Лунає дзвіночок, до праці мерщій.
Ти всі перешкоди здолати зумій!
Працюй наполегливо, швидко,
старанно,
щоб кожна хвилина не втратилась
марно!
ІІ. Оголошення теми уроку.
Сьогодні ми складатимемо,
записуватимемо текст. А ось про що ви скажете, коли відгадаєте загадку.
Коли з дерев всі листочки злітають,
Коли вже на південь птахи
відлітають,
Коли небо синє, холодний дощ
ллється,
Ця пора року як зветься?
(Осінь)
Ще зовсім недавно ви купалися в
річці, гралися на зеленій травичці. А сьогодні під ногами шурхотить опале
листя, птахи співають свої прощальні пісні.
Вересень трусить груші в садочку.
Жовтень гаптує клену сорочку.
ІІІ. Прослухування грамзапису
«Жовтень» («Пори року» П. І. Чайковського).
Які картини викликала в вашій уяві
ця музика?
Що ви хотіли б зараз робити?
(Слухати, як шурхотить листя під ногами, дивитись, як листя кружляє і падає,
тощо).
Які почуття викликала у вас почута
мелодія?
ІV. Актуалізація знань учнів.
Отже, на сьогоднішньому уроці ми
будемо складати текст про осінь в саду.
Гра «Мікрофон».
Пригадайте все те, що ви знаєте про
текст. (Відповіді учнів)
Розкажіть, які зміни відбулися в
природі з приходом осені? (робота з малюнками)
Фізкультхвилинка
Ой ходили журавлі
То великі,
то малі.
Сіли собі
на ріллі
Та й
співають тра-ла-лі.
V. Колективна підготовча
робота.
1. Робота за таблицею № 6.
№п/п
|
План
|
Словник
|
1.
|
Яка пора року настала?
|
Осінь прилинула, завітала ,
прийшла
|
Якими стали дерева в саду?
|
Щедра, багата, чарівниця,
художниця, красуня, різнокольорові, барвисті, голі, безлисті, строкаті
|
|
3.
|
Як змінилася трава?
|
Пожовкла, висохла пошерхла,
примерзла, зів’яла
|
4.
|
Як поводяться птахи?
|
Замовкли, затихли, збираються в
зграї
|
5.
|
Яку роботу принесла осінь в сад
людям?
|
Веселу, клопітливу
|
Колективне складання твору (усно).
2-3 учні розповідають.
Робота над орфограмами.
Осінній, щедра, різнокольорові, прилинула,
прийшла, пошерхла, зів’яла, збираються.
Самостійна робота.
Запис тексту.
(Як записуватимуть текст учні,
колективно чи самостійно вирішує вчитель.)
VІ. Підсумок уроку.
Читання і редагування творів.
Що вам сподобалось у текстах
однокласників?
Які поради ви можете дати авторам
прослуханих творів?
Немає коментарів:
Дописати коментар