Тема: Текст-опис (з елементами
розповіді) «Моє місто»
Мета: повторити і закріпити знання учнів про текст, типи
текстів; формувати уміння складати текст за планом та опорними словами;
розвивати усне і писемне мовлення; виховувати любов до рідного міста.
Обладнання: таблиця № 15, робочі зошити, малюнки дітей про місто.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Пролунав дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимеш старанно,
щоб почути у кінці,
що у нашім третім класі
діти – просто мо –ло – дці!
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Вірш Л. Костенко «Усе моє, зветься
Україна» (вчителем)
Усе моє, все зветься Україна
…Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що за диво, -
Оці степи, це небо, ці ліси,
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе як є – дорога, явори,
Усе моє, все зветься Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
Що хоч спинись і з Богом говори…
Робота над віршем.
Прочитайте вірш Л. Костенко.
Про що в ньому розповідається?
Розкажіть про свій улюблений куточок
нашої Батьківщини. (Діти діляться своїми враженнями, використовуючи малюнки на
яких зобразили улюблені куточки).
Отже, сьогодні на уроці
ми помандруємо рідним містом і напишемо текст-опис з елементами розповіді.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Пригадайте, з яких частин
складається текст.
Які типи текстів ви знаєте?
Чим відрізняється текст-опис від
тексту-розповіді?
Поясніть, що значить написати
текст-опис з елементами розповіді?
ІV. Робота над планом та опорними
словами (таблиця № 15).
Прочитайте план та опорні слова.
Моє місто
План
Як називається твоє місто.
Чому його так назвали?
Які установи, підприємства,
навчальні заклади є у твоєму місті?
Як змінилось твоє місто за останні
роки?
Чим воно славне?
Що ти робиш для того, щоб твоє місто
стало ще кращим?
Словник: школи, дитячі садочки; високі будівлі, широкі
вулиці, торговельний комплекс, заводи; парки, затишні алеї, запашні троянди;
гарні, ошатні хати, зелені садки, барвисті клумби, широкі лани, голубе плесо
ставка, жовтогарячі соняхи, працьовиті люди.
Які слова ви б використали до 1 (2,
3, 4, 5, 6) пунктів плану?
Фізкультхвилинка
Вранці часу я не гаю,
На зарядку вибігаю,
Марширую, присідаю,
Легко бігаю, стрибаю!
І не стомлююсь ні трішки,
Бо я дужі маю ніжки.
V. Складання учнями усної розповіді
її аналіз.
1. Зразок твору.
Моє місто
Моє місто називається Шепетівка.
Йому понад 400 років. Назва походить від шепоту дерев та кущів. Розташоване
воно в мальовничому куточку Поділля, що на півночі Хмельницької області. Через
моє місто протікає річка Гуска, на берегах якої влітку відпочиває багато
дітвори та дорослих.
Люди, які тут проживають дуже
трудолюбиві. На полях вони вирощують зернові та технічні культури.
Затишні алеї парку у моєму місті
красуються запашними трояндами та чорнобривцями. Старі сосни та дуби шумлять,
ніби наспівують свої пісні.
Високі будівлі красуються у різних
куточках міста, «спостерігаючи» за метушнею людей великими очима.
У моєму місті багато навчальних
закладів: садочки, школи, вищі навчальні вузи.
Воно славиться музеєм імені М. Островського,
в якому зберігаються пам’ятки пов’язані з його життям і творчістю.
Також у нас в місті є краєзнавчий
музей, де можна побачити старовинну зброю, давній одяг людей та багато чого
цікавого.
Мені дуже подобається моє
місто. Особливо воно красиве навесні, коли сади буяють цвітом і місто здається,
ніби оповите білою пеленою. Літом поля палають жовтогарячим полум’ям – цвітом
соняшника.
А скільки про Шепетівку складено
пісень та віршів!
Тому, я хочу, щоб моє місто завжди
було чистим, зеленим і тоді тут будуть проживати здорові та щасливі діти.
Учениця 3 – Б класу
Штогріна Ірина
2.Орфографічна підготовка.
Вулиця, торгівельний комплекс,
ошатні хати, називається, барвисті клумби, жовтогарячі, працьовиті.
VІ. Самостійна робота (запис учнями
складеного тексту).
VІІ. Перевірка самостійної роботи.
Аналіз текстів.
VІІІ. Підсумок уроку.
Чого ви навчилися на уроці?
Хто задоволений своїм
текстом-описом?
Чий текст вам сподобався найбільше?
Немає коментарів:
Дописати коментар