Тема: Складання розповіді за серією малюнків.
Мета: 1. Вчити точно вживати дієслова в усному і писемному
мовленні. Склати текст-розповідь.
2.Виховувати почуття любові до праці.
3.Розвивати увагу, спостережливість.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Інтерактивна гра » Так-ні»
Дієслова вказують на назву
предметів? (Ні)
Дієслова відповідають на питання що
робити? Що зробити? ( Так)
Дієслова зв’язані в реченні з
прикметниками? (Ні)
Слова «небо, сонячний» - дієслова? (
Ні)
Слова «працюю, слухати» - дієслова?
(Так)
Гра «Поєднай слова в пари»
Хто що робить?
Заєць
повзе
їжак
співає
кінь
кукурікає
зозуля
ірже
горобець
кує
півень
стрибає
З якою частиною мови зв’язані
дієслова?
Опитування.
Запишіть речення. Підкресліть члени
речення.
Виглянуло сонечко. Своїм косим промінням воноторкнулося дерев,
дахів. З гір потекли грайливіструмочки.
Яким членом речення є дієслово?
Що називається іменником?
Прикметником? Дієсловом?
Фонетична хвилинка.
Своїм – 2 скл. ( охарактеризувати),
5 б. ( назвати), [свойім] - - о = о – 6 зв. ( дзвінкі, глухі)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Розвиток зв’язного
мовлення. Впр. 147- інтерактивна вправа « 2 -4 – всі разом»
Робота в парах.
Розгляд малюнків. Складання речень
до малюнків.
Розміщення малюнків у належній
послідовності.
Робота в четвірках.
Складіть план , використовуючи
малюнки. Запишіть його.
Збирання торішнього листя.
Спалювання сухих рослин.
Скопування землі.
Засівання грядки. ( Висаджування
розсади. )
Всі разом.
Лексично-стилістична робота.
Весна (яка?) …
Робота ( що робить?) кипить, …
Діти ( що роблять? ) …
Придумайте до малюнків
словосполучення іменників з
прикметниками.
( Пришкільна ділянка, суха трава … )
Доберіть синоніми до слова «діти».
Робота над будовою тексту.
З яких частин складається текст?
Про що можна розказати в зачині?
Основній частині? Кінцівці?
Доберіть заголовок.
Складання усної розповіді за планом.
(Декілька учнів)
Запис розповіді – самостійно.
V. Руханка.
VІ. Підсумок уроку.
Гра «згадай дієслова з розповіді»
Рефлексія.
VІІ. Домашнє завдання.
Впр. 148
Немає коментарів:
Дописати коментар