вівторок, 18 листопада 2014 р.

Основи здоров'я 3 клас урок "Традиції збереження здоров’я у сім’ї"

Тема. Традиції збереження здоров’я у сім’ї
Мета: розширити уявлення учнів про сім’ю як чинник здоров’я; пояснити учням значення сімейних традицій збереження здоров’я; спонукати дітей до виконання обов’язків щодо старших і молодших членів своєї родини; виховувати піклування про здоров’я всіх членів родини, повагу до старших членів родини.
ХІД УРОКУ
1. Проблемне запитання
Учитель. Здоров’я — одне з джерел радості. Чому говорять, що здоров’я починається в родині?
2. Робота за підручником (С. 38-42)
Читання тексту.
— Розгляньте малюнок на с. 38.
— Чому ви радієте, коли здорові?
— Що вам неприємно?
— Що ви робите, коли важко дихати?
— Що ви робите, коли хочеться пити?
— Що ви робите, коли зголоднієте?
— Що ви робите, коли занедужаєте?
— Чи погоджуєтесь ви з думкою, що скільки б не витрачав, а здоров’я не зменшується?
— Чому говорять, що здоров’я — неоціненний скарб?
— Чому бездумно витрачати його не слід?
— Чому здоров’я цінніше за будь-які статки і багатства?
— Які прислів’я про це свідчать?
— Чи говорите ви в родині про здоров’я?
— Як почуваються всі члени ваших родин?
— Хто з ваших рідних мав міцне здоров’я, жив довго й щасливо?
— Які вітальні слова в день народження тата, мами або друзів ви зазвичай кажете? Чого їм бажаєте насамперед?
— Чому упродовж століть люди вважають сім’ю тим місцем, де їм найкраще і найбезпечніше?
— Про що дбають батьки?
Читання вірша Тетяни Бойченко.
— Чому, коли народжується син, сягає радість до вершин?
— Чому радіють мама, тато, дід?
— Чому, коли народжується доня, несе вона з собою втіху, лад, затишок, любов під стріху?
— Розгляньте малюнок на с. 39.
— Що дають діти сім’ї?
— Що діти отримують від батьків?
— Що роблять батьки для дітей?
— Чому мама і тато — найрідніші люди?
— Як у сім’ї піклуються про вас?
— Як усі турбуються, коли ви хворієте?
— Розгляньте малюнок на с. 40.
— Чого вас навчили батьки?
— Кому ви розповідаєте про шкільні справи?
— Хто допомагає вам долати труднощі в навчанні, вчить дружити?
— Хто показав вам, як пришивати ґудзика?
— Хто розказав про далекі країни?
— З ким ви ходили до лісу, дивилися святковий салют, саджали картоплю чи збирали виноград?
— Коли ви зрозуміли, що ваші рідні — дуже шановані люди?
— Розгляньте малюнок. Щроблять діти? Складіть речення за малюнком.
— Хтдля вас є прикладом?
— Які приказки і прислів’я різних народів світу прповагу дбатьків вам відомі?
— Вивчіть українські приказки і прислів’я прповагу дбатьків.
— Чи згодні ви з цими перлинами народної мудрості? Поясніть їх.
— Розгляньте малюнок на с. 42.
— Хто є в родині?
— Хто що робить? Складіть відповідні речення.
— Що ви можете розказати про маму й тата?
— Розкажіть, де працюють ваші батьки.
— Чого навчили вас дідусь і бабуся?
— Чому саме в родині ви зростаєте здоровими та щасливими?
— Як почувається дитина у сім’ї?
— Чому дитина у сім’ї почувається захищеною?
— Чому дитина у сім’ї відчуває теплі любов рідних?
— Чому дитина у сім’ї розвивається як неповторна особистість?
— Де дитина має зразок для наслідування?
3.Фізкультхвилинка
4.Робота в зошиті (С. 12-14)
1) № 1. Тест «Так чи ні?»
Як ви вважаєте, чому держава повинна піклуватися прздоров’я своїх дітей?
Тому щзі здорових дітей виростуть здорові та розумні дорослі громадяни.
Якщбудуть хворіти й голодувати діти, країні буде соромнперед іншими державами.
Якщо діти нездорові, народ не має майбутнього.
2) № 2. Розгляньте схему на с. 12. Стрілки вказують у напрямку від батька до сина.
Чи правильними є твердження? Познач « + », «-».
На спині стоїть вона.
Коли равлик спочиває, — Ріжки й ніжку в ній ховає.
Онде равлик повзе,
Свою хатку везе.
Хатка в равлика чудна
РАВЛИК
(Руки вниз. По черзі ліве і праве плече вперед.)
(По черзі ліве і праве плече назад.) (Руки до плечей. Звести й розвести лікті.)
(Показати.)
(Руки до плечей, лікті розвести.) (Звести лікті, «сховати» голову.)

 Іван і Микола — рідні брати; Іван — дід Петра;
Антон і Петр— рідні брати;
Іван — батько Олега.
Микола та Андрій — двоюрідні брати;
Антон і Олег — двоюрідні брати;
3) № 3. Оберіть правила, яких ви дотримуєтесь удома.
Враховую настрій інших.
Пещу рідних своєю любов’ю, цим захищаю їх від злих сил. Дотримуюсь домашніх традицій, не виявляю своїх амбіцій.
4) № 5. Гра «Куди мені сісти».
Оберіть собі і всім членам
сім’ї місце за столом. Підпишіть стільці.
1.________________________
2.________________________
4.------------------------------------
5) № 6. Вивчення вірша.
Кожній людині Слід пам’ятати:
Хто його батько,
Хто його мати.
Тільки в любові Кріпне родина.
Тільки свободою Квітне країна.
(О. Чеботарьов)
6) № 7. Практична робота «Допомога меншим і немічним».
— Як вчинили б ви? Розкажіть.
• Маленький братик сумує, а ти...
• У сестрички не виходить задачка, а ти...
• Великі хлопці тікають від собаки, а ти...
• Маленька дівчинка стоїть і плаче, а ти...
• Ти у дверях зіткнувся з першокласником...
• Ти сидиш в автобусі, а в цей час заходить дідусь...
• На безлюдному перехресті стоїть бабуся. Старенька розгублена — не знає, як перейти вулицю. А ти...
7) Обведіть номери правил (С. 14), яких ви дотримуєтесь.
1. У ставленні дінших я завжди:
а) чемний; б) уважний; в) доброзичливий.
2. Не соромлюся поступитися навіть молодшому.
3. Ніколи не дозволяю собі насміхатися над недоліками іншої людини.
4. Не намагаюся бути «кращим» за всіх.
8) № 2. А як би ти вчинив?
• Мама прийшла втомлена з роботи, а ти...
• Ти зустрів на вулиці дівчинку — однокласницю. Вона йшла з магазину і несла важку сумку, а ти...
• Тобі треба терміново звернутися до вчительки, а вона розмовляє з іншим учителем...
• Тебе образила однокласниця, а ти...
• Однокласниця захворіла, а ти...
• Першокласник впав у калюжу, а ти...
• Ти у дверях зіткнувся з однокласницею...
5. Підсумок уроку
— Як у ваших родинах піклуються про кожного з її членів?
— Як батьки піклуються про дітей?
— Як діти повинні ставитися до батьків?
— Про кого з членів родини ви піклуєтесь? Як саме?
— Чи є у ваших родинах літні чи немічні люди?
— Якщо є, то як ви піклуєтесь про них?

— Якими є ваші обов’язки в родині?

Немає коментарів:

Дописати коментар