понеділок, 17 листопада 2014 р.

Основи здоров’я 3 клас урок "Гігієна порожнини рота"

Тема. Гігієна порожнини рота
Мета: розширити уявлення учнів про групи зубів; пояснити негативний вплив шкідливих звичок на стан зубів і прикус; вчити учнів виконувати правила догляду за зубами; виховувати відповідальне ставлення до власного здоров’я.
ХІД УРОКУ
1. Проблемні запитання
Учитель. Який вигляд мають зуби здорової людини?
— Що слід робити задля здоров’я зубів?
— Як ви вважаєте, чи потрібно взагалі стежити за станом ротової порожнини?
2. Робота за підручником (С. 19-20)
— Розгляньте малюнки на с. 19.
— Що означає словосполучення нормальний прикус?
— Який вигляд мають ясна здорової дитини?
— Який вигляд має язик здорової людини?
— Що треба робити, щоб не виникли порушення прикусу?
— Чому не можна гризти ручки й олівці?
— Чому не можна смоктати пальці?
— Чому не можна закушувати губи?
— Чому не можна дихати ротом?
— Чому не можна спиратися щокою на руку?
— Чому не можна спати на одному боці з рукою під щокою?
— Чому не можна горбитися під час сидіння й ходьби?
— Чому дуже важливо для збереження здоров’я стежити за своїми зубами?
— Хто такий стоматолог?
— Скільки разів на рік необхідно відвідувати стоматолога?
— Які правила догляду за ротовою порожниною вам відомі?
— Як потрібно чистити зуби?
— Як потрібно чистити щічну поверхню зубів на верхній щелепі? на нижній щелепі?
— Як потрібно чистити піднебінну та язикову поверхні зубів?
— Як потрібно чистити жувальну поверхню верхніх і нижніх зубів?
— Що треба робити наприкінці чищення? (Робити «підмітальні» рухи по всіх зубах, захоплюючи ясна, спочатку на верхній, потім на нижній щелепі зліва направо.)
— Скільки разів на день треба чистити зуби?
— Коли треба чистити зуби?
— Як дбати про зубну щітку?
— Що використовують для звільнення міжзубних проміжків від залишків їжі?
— Чому треба споліскувати рот після кожного прийому їжі?
— Чим можна скористатися, якщо немає можливості почистити зуби?
3. Фізкультхвилинка
Вправа на зняття агресивності «Два барани»
Діти по двоє стають один навпроти одного, тулуб нахилено вперед, долонями й лобами упираються один в одного. Задача — протистояти натиску і, не зрушуючи з місця, тиснути на іншого. Хто зрушив — програв.
4. Робота в зошиті (С. 8, № 2)
Тест «Так чи ні?»
Вибери правильну відповідь.
1. Найпоширеніша хвороба зубів називається:
а) карієс;
б) кір.
2. Зуби потрібно чистити:
а) уранці;
б) уранці і ввечері;
в) один раз на тиждень.
3. Зубну щітку після чищення зубів потрібно:
а) промити водою з милом для дезінфекції;
б) нічого з нею не робити.
4. Чи потрібно прополоскати рот після вживання їжі?
а) Ні;о
б) так.
5. Підсумок уроку
— Коли у вас виріс перший постійний зуб?
— Скільки у вас постійних зубів?
— Чи нормальний у вас прикус?
— Які шкідливі звички негативно впливають на стан зубів і прикус?
— Які правила догляду за зубами ви виконуєте?
— Хто лікує зуби?

— Що ви знаєте про зубну щітку та зубні пасти?

Немає коментарів:

Дописати коментар