пʼятниця, 21 листопада 2014 р.

Основи здоров'я 3 клас урок " Пізнаю себе. Практична робота: дослідницький проект «Я — неповторний»"

Тема. Пізнаю себе. Практична робота: дослідницький проект «Я — неповторний»
Мета: формувати вміння пізнавати себе, свій стан, вчинки за допомогою тестів; виховувати бажання зміцнювати здоров’я, охороняти і берегти його.
ХІД УРОКУ
1. Вступне слово вчителя
Учитель. Кожна людина розгадує різні загадки. Найцікавіша загадка, яку ти розгадуватимеш усе життя, — ти сам. А ти весь час змінюватимешся зовні, пізнаватимеш довкілля. Щоразу тобі потрібно буде зрозуміти, яким ти став, чого досяг. Ти будеш здоровішим, більш вольовим, краще розумітимеш близьких і друзів, будеш розрізняти добрі і погані вчинки.
життя ставатиме кращим, а ти будеш сильнішим, якщо вестимеш здоровий спосіб життя.
2. Робота з підручником
1) Виконання тесту (с. 71-72). Обговорення результатів.
2) Робота з приказками (С. 73).
3. Фізкультхвилинка
 Хмаринка
Хмаринка сонечко закрила, (Закрити обличчя руками.)
Слізки срібні зронила.
Ми ті слізки пошукаєм,(Присідання.)
У травичці позбираєм,
Пострибаєм, як зайчата,(Стрибки.)
Потанцюємо ще трішки,(Танцювальні рухи.)
Щоб спочили ручки, ніжки.
Всі веселі? От чудово!
А тепер до праці знову.
4. Робота в зошиті (С. 63 № 4)
Дослідницький проект «Я — неповторний»
Підготуйте розповідь про себе (твої захоплення, інтереси, досягнення, про що мрієте...). Доведіть, що кожен з вас — неповторний. Поміркуйте, допишіть.
Якщо хочеш, щоб життя тобі усміхнулось, спочатку. Поміркуйте!
• У що може вірити людина, щоб життя стало кращим?
• У чому для країни полягає цінність життя кожної людини?
Вправа «Мікрофон»
— Які риси характеру слід виробляти в собі, щоб бути успішною людиною?
Висновок: людина не просто проживає своє життя, вона його будує, створює.
5. Гра «Ворота долі»
Двоє дітей встають обличчям одне до одного, беруться за руки і піднімають їх — це «ворота долі». Решта дітей береться за руки так, щоб вийшов ланцюжок.
«Ворота долі» промовляють лічилку, а ланцюжок поволі проходить під ними.
Тра-та-та, тра-та-та —
Відчиняємо ворота.
Пропускаємо раз,
Пропускаємо два,
А на третій раз —
Не пропустимо вас.
Із цими словами руки опускаються, ворота закриваються і пропонують тому, кого вони зловили, яку-небудь ситуацію. Спіймана дитина повинна відповісти, як вчинить у цій ситуації. «Ворота долі» оцінюють відповідь від 1 до 10 балів, а потім пропускають дитину, і гра триває. Той, хто набрав найвищу кількість балів, зумів гідно пройти через випробування долі. (Доцільно попередити дітей, що «ворота долі» не повинні ловити одних і тих самих.)
Приклади ситуацій можна записати на дошці:
• Ваші батьки переїхали, і ви опинилися у незнайомій школі.
• Ви спізнилися на літак і не змогли поїхати з друзями в туристичну поїздку.
• Ви накопичили гроші на що-небудь, про що мріяли, і втратили їх.
• Хто, на вашу думку, дає людині його долю?
• Як ви думаєте, людина — господар своєї долі?
• Чи знаєте ви людей, про яких говорять, що вони народилися у щасливій сорочці?
• Хотіли б ви наперед дізнатися все про свою долю? Чи можливо це?
• Як ви думаєте, люди стали б щасливіше, якби могли наперед все про себе дізнатися?
• Хотіли б ви змінити свою долю?
• Як характер людини впливає на його долю?
• Як виховання впливає на долю людини?
• Хотіли б ви помінятися своєю долею з ким-небудь зі своїх товаришів?
• Що б ви порадили людині, яка не буває ніколи задоволена своєю долею?
• Розкажіть про якого-небудь свого знайомого з цікавою долею.
6. Підсумок уроку
— Що означає здоровий спосіб життя?
— Як спосіб життя впливає на здоров’я людини?
— Назвіть корисні звички здорового способу життя, яких вам ще слід набути.
— Хто, на вашу думку, дає людині її долю?
— Доведіть на прикладах, що людина — господар своєї долі.


Немає коментарів:

Дописати коментар