пʼятниця, 4 грудня 2015 р.

Літературне читання 4 клас ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ

 ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ 
Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Літературні казки зарубіжних письменників»; учити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова. 
Хід уроку 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 
1. Робота над скоромовкою 
Гра «Дощик» 
Діти читають хором. 
- Накрапає дощ (тихо). 
- Дощ пускається сильніше (голосніше). 
- Злива (голосно). 
- Дощ слабшає (тихіше). 
- Дощ припинився (читання припиняється). 
На горішині горішки 
Шаруділи тишком-нишком: 
— Шур-шур-шур та шу-шу-шу — 
Я зернятка колишу. 
В лісі не шуміть, малята,— 
Сплять у ліжечках зернята. 
Ш-ш-ш-ш... 
2. Гра «Склади вірш» 
____ горобець 
____ біда 
____ молодець 
____ гнізда 
____ річка 
____ невеличка 
____ співає 
____ безкрає 
ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 
Гра «Обличчям до обличчя» 
Учні в парах повертаються одне до одного і переказують зміст казки Джанні Родарі «Дорога, що нікуди не вела». 
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 
— Який розділ ми завершили вивчати? 
— Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом «Літературні казки зарубіжних письменників». Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал. 
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ 
1. Гра «Чи уважний ти читач?» 
Тестування 
1. Де стояла прекрасна сеньйора, коли зустрічала Мартіно? 
а) На балконі; 
б) на ґанку; 
в) у дворі. 
2. Скільки разів Мартіно змушений був повторювати односельчанам розповідь про свою пригоду? 
а) 20; 
б) 50; 
в) 100. 
3. Де сиділа качка, висиджуючи каченят? 
а) Під величезними лопухами; 
б) під старою грушею; 
в) під сараєм. 
4. Звідки випливли три прекрасні білі лебеді? 
а) З річки; 
б) із-за кущів; 
в) з кущів осоки. 
5. Де цар Салтан побачив 33 богатирі? 
а) У морі; 
б) біля брами городської; 
в) біля стін фортеці. 
6. Куди білочка складала горішки? 
а) В торбиночку; 
б) в сумочку; 
в) в шкатулочку. 
Відповіді: 1а; 2в; 3а; 4в; 5б; 6а. 
2. Фізкультхвилинка 
3. Гра «З’єднай назву казки з її батьківщиною» 
«Дорога, що нікуди не вела»  Росія 
«Гидке каченя»  Італія 
«Казка про царя Салтана...»  Данія 
4. Гра «Упізнай твір за його головною думкою» 
- Справжні скарби дістаються лише тим людям, що першими торують дорогу, якою ще не ходив ніхто. (Джанні Родарі «Дорога, що нікуди не вела») 
- Добре щире серце не буває ніколи горде. (Ганс Крістіан Андерсен «Гидке каченя») 
- І хто б там що кому не говорив, 
А згине зло і правда переможе! (Ліна Костенко «Затишно дітям в пазусі казок») 
5. Гра «Хто це сказав?» 
- Матінко моя єдина! 
Молода моя княгине! 
Подивіться ви туди: 
Їде батечко сюди. (Князь Гвідон) 
- Бери, бери усе, що подобається. Я дам тобі візка та коней, аби ти міг довезти це додому. (Сеньйора) 
- Воно хоч некрасиве, але в нього лагідна вдача, і плаває воно теж чудово. Я навіть дозволю собі сказати, що ліпше за інших. (Качка-мати) 
- Що я бачу?! Як це сталось? Це ж вона! (Цар Салтан) 
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ 
Гра «Закінчи речення» 
- Сьогодні на уроці я вчився... 
- Найбільше мені сподобалося... 
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Відповідати на запитання рубрики «Перевір свої досягнення» (с. 154). 

Немає коментарів:

Дописати коментар