ПРАВОПИС НАЙУЖИВАНІШИХ ПРИСЛІВНИКІВ
Мета: допомогти учням засвоїти правопис найуживаніших прислівників; розвивати мовлення, мислення; виховувати позитивне ставлення до навчання.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
Вправа 340
— Прочитайте розповідь про те, як слід поводитися в гостях. Назвіть прислівники, які «допомогли» вам скласти розповідь. Поясніть роль прислівників у складеному тексті.
2. Робота над прислів’ями
— Поясніть за допомогою прислівника зміст прислів’їв та приказок.
- Посієш вчасно, то і вродить рясно (вчасно).
- Раді люди літу, а бджоли цвіту (радісно).
- Коли цвіте біб, тоді тяжко на хліб, а як мак, то не так (важко, легше).
- Трапляється і такий год, що на день по сім погод (по-різному).
3. Каліграфічна хвилинка
По оп ед ер ду попереду
— Доберіть спільнокореневі слова.
— Запишіть речення. Визначте однорідні члени.
Попереду вигойдуються верхівками стрункі сосни та тоненькі берізки.
4. Словникова робота
Гра «Загадки Діда-Буквоїда»
вд нь вз мк вл тк вр нц
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як правильно писати найуживаніші прислівники.
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 173–174)
Вправи 341–342
- Вправа 343.
Словникова робота
Ввечері (увечері) — вечірньої пори, у вечірній час.
— Доберіть споріднені слова до слова ввечері. (Вечір, вечеря, вечорниці, вечірка, вечірній, повечеряти, вечоріє, щовечора)
— Доберіть синоніми та антоніми до цього слова.
Ввечері Ввечері
Після заходу сонця вранці
Вечірньої пори
Вдень (удень) — у денний час.
— Доберіть споріднені слова, визначте, до яких частин мови вони належать.
(День, денний, щоденно, днювати, щоденник)
Вранці (уранці) — у ранковий час, ранком, зрання, рано.
Прокидаюсь... (вранці),
... (вдень) працюю,
... (ввечері) відпочиваю,
А ... (вночі) я спать лягаю.
— Відновіть прислів’я.
Що ... (вдень) не зробиш, того ... (ввечері) не здоженеш.
Тепло, земля, вдень, рідний, на, і, вночі, і.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Робота з орфографічним словником
— Спишіть, вставляючи пропущені букви. Складіть речення з одним прислівником.
Т..пер, вс..ди, сь..годні, вп..ред, спер..ду.
2. Вибірковий диктант (виписати прислівники разом із дієсловами)
До школи готуйся заздалегідь. Завчасно склади портфель та вичисти взуття. Щоб не запізнитися до школи, виходь раніше. На вулиці не розмовляй голосно.
3. Поетична хвилинка
— Спишіть вірш, підкресліть прислівники.
Тихо над річкою в ніченьку теплую,
спить зачарований ліс.
Ніжно шепоче він казку таємную,
сумно зітха верболіз.
Нічка розсипала зорі злотистії:
он вони в річці на дні.
Плачуть берези по той бік, сріблистії,
стогне хтось тяжко вві сні.
4. Самостійна робота
— Від поданих прислівників утворіть іменники, прикметники, дієслова.
Весело, добре, красиво, синьо.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що таке прислівник?
— На які питання відповідають прислівники?
— Чи мають прислівники закінчення?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вправа 344 (с. 174).
Немає коментарів:
Дописати коментар