ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З МОВИ («Числівник», «Займенник»)
Мета: перевірити знання учнів з мови за темами «Числівник», «Займенник»; розвивати уважність, орфографічну пильність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ
1 варіант
1. Займенник — це:
а) частина мови, що вказує на предмет, але не називає його;
б) частина мови, яка називає предмет;
в) службове слово.
2. У якому рядку записані тільки займенники?
а) Один, я, ви, вона, дерево;
б) я, ти, вона, воно, ми, ви, вони;
в) він, птах, шість, п’ятий.
3. Займенники з прийменниками пишуться:
а) окремо;
б) разом;
в) разом або окремо.
4. До 1-ї особи належать займенники:
а) ти, ви, вас;
б) я, ми, мене, нас;
в) він, вона, воно, вони.
5. Утворіть і запишіть словосполучення словами: 9 (зошит), о 16 (година), 5 (брат), 18 (сестра).
6. Запишіть приклади словами, вживаючи прийменники від, до.
90 – 37 = 53 65 + 96 = 161
7. Випишіть займенники. Визначте їх особу і число.
Про що співаєм ти і я? Про маму і про мир.
8. Поставте займенники у потрібному відмінку, запишіть словосполучення.
Усміхнувся до (вона), згадав про (він), радію за (вона).
2 варіант
1. Що таке числівник?
а) Частина мови;
б) частина слова;
в) цифра.
2. Особові займенники відповідають на ті самі питання, що й:
а) дієслово;
б) іменник;
в) прикметник.
3. До 2-ї особи належать займенники:
а) ти, ви, вас;
б) я, ми, мене, нас;
в) він, вона, воно, вони.
4. Числівник 16 пишеться правильно так:
а) шіснадцять;
б) шіснадцят;
в) шістнадцять.
5. Утворіть і запишіть словосполучення словами: 9 (парта), о 14 (година), 5 (вікно), 11 (зошит).
6. Запишіть приклади словами, вживаючи прийменники від, до.
90 – 56 = 34 68 + 12 = 80
7. Випишіть займенники. Визначте їх особу і число.
Хліб ми їмо з вами кожного дня. А як роблять хліб, ви, мабуть, не знаєте?
8. Поставте займенники в потрібному відмінку, запишіть словосполучення.
Дивитися на (ми), приходити до (ти), розсердився на (ви).
Оцінювання
Кожне завдання першого типу (1–4 завдання) оцінюється одним балом, другого типу (5–8 завдання) — двома балами (якщо таке завдання виконане частково, то учневі зараховується один бал).
Фізкультхвилинка
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
Тренувальні вправи (на індивідуальних картках)
1. Встав займенник у речення.
Прийшла весна, а з ... і тепло настало.
а) вона;
б) нею;
в) мені.
2. Спиши. Підкресли займенники.
Ми є діти українські, хлопці та дівчата. Уклін чолом народу, що рідну мову нам зберіг.
3. Спиши. Займенники, подані в дужках, постав у потрібній формі.
Всім серцем любіть Україну свою — і вічні ми будемо з (вона).
4. Прочитай загадку та відгадай її. Спиши, вставляючи замість крапок потрібний займенник. Визнач особу і число займенників.
- Я кругленька, червоненька,
З хвостиком тоненьким.
На городі ... рвуть
І до столу подають.
5. Спиши текст, замінюючи займенники 1-ї особи однини займенниками 2-ї особи множини.
Я люблю відпочивати в селі. Там у мене є багато друзів, з якими я ходжу в ліс. Вечорами я слухаю бабусині казки.
6. Визнач речення з числівниками.
а) Сергійкові минуло десять років.
б) Минулий тиждень був цікавим на події.
в) Влітку один тиждень рік годує.
7. М’який знак пишеться у кінці числівників:
а) 7 і 8;
б) 5, 6, 9, 10, 11, 12, 30;
в) 100, 90.
8. Познач речення, в якому числівник виступає головним членом.
а) Тарасик першим виконав завдання.
б) Чотири книжки потрібно прочитати Оленці за канікули.
в) До двадцяти кілометрів проїхали на велосипеді учасники естафети.
9. Познач речення з числівниками.
а) Швидкість ворони може досягати шістдесяти кілометрів за годину.
б) У наступному місяці наш клас поїде на екскурсію.
в) В Україні є двадцять заповідників.
СПАСИБО!
ВідповістиВидалитисупер, спасибо большое !)
ВідповістиВидалити