четвер, 3 грудня 2015 р.

Літературне читання 4 клас ПАВЛО ТИЧИНА. ХОР ЛІСОВИХ ДЗВІНОЧКІВ

ПАВЛО ТИЧИНА. ХОР ЛІСОВИХ ДЗВІНОЧКІВ 
Мета: розширювати, поглиблювати знання дітей про творчість П. Г. Тичини; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; розвивати естетичні почуття, емоційність сприймання поезії, образне мовлення; виховувати любов до прекрасного. 
Хід уроку 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 
1. Робота над скоромовкою 
Еге-ге та еге-ги 
Понесеться навкруги. 
Невеличкі електрички 
Привітались, як сестрички. 
2. Гра «Угадай предмет за ознаками» 
Ведучий називає кілька ознак задуманого предмета, доки учасники гри не відгадають назву предмета. 
- Хижа, руда, хитра, пухнаста. (Лисиця) 
- Маленьке, беззахисне, пухнасте, безхвосте, жовте. (Курчатко) 
- Величезний, сірий, товстоногий, вухатий. (Слон) 
- Гарна, пахуча, червона, колюча, ніжна, квітуча, пишна. (Троянда) 
- Вусатий, хвостатий, грайливий, м’який, кігтистий. (Кіт) 
ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 
Гра «У художньому музеї» 
Учні презентують свої ілюстрації. Виразно зачитують проілюстровані поетичні рядки. 
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 
— Відгадайте загадку. 
- На тонких бринять стеблинах 
Між травинок і пеньочків, 
Сині-сині, звуться дзвінко 
Лісові квітки... (дзвіночки). 
— Дзвіночки — це квіти, які починають цвісти влітку. Вони мають форму дзвоників, синього кольору, невеликі за розміром. У наш час виведено до сотні різновидів цієї квітки. Дзвіночки, або дзвоники, зустрічаються на луках, у лісах, у полі, у дібровах і навіть у квітнику. А ще в перекладі з мови квітів, коли дарують дзвіночки, виказують почуття вдячності. Про ці прекрасні квіти писали безліч поетів. Послухайте. 
Дзиґи-дзвіночки 
Водять таночки. 
В полі дзвін, в лісі дзвін, 
Дзінь-дзілінь, дзінь-дзілінь. 
М. Голець 
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1. Виразне читання вірша «Хор Лісових Дзвіночків» учителем 
— Який настрій створює вірш? 
— Які картини ви уявляли, слухаючи його? 
2. Словникова робота 
Читання колонок слів «луною» за вчителем. 
Гаї                     тінь 
ляже             линьте 
небосхил             окропіте 
схитнеться     нашелестіте 
— Яке слово складається з двох частин? (Небосхил) 
— Прочитайте слова з м’якими приголосними. 
— Прочитайте дієслова. 
— Які з них закликають до спонукальної дії? 
3. Гра «Рибки» 
Повторне читання вірша учнями мовчки. Підготовка до виразного читання вірша 
— Прочитайте вірш уголос так, щоб слухачі відчули, як співає лісова галявина. 
4. Фізкультхвилинка 
Сильний вітер до землі 
Гне дерева молоді, 
А вони ростуть, міцніють, 
Вгору тягнуться, радіють. 
5. Виразне читання вірша учнями 
6. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання 
— Від чийого імені ведеться розповідь у вірші? 
— Які слова «дзвенять», а які — звучать піднесено? 
— Що славлять Дзвіночки Лісові? 
— Що люблять Лісові Дзвіночки? 
— До чого вони закликають хмари? 
— Що можна почути і побачити за словами вірша? 
7. Вправи для розвитку техніки читання 
1) Гра «Добери прикметник». 
— Знайдіть і прочитайте прикметники, пов’язані з іменниками. 
Дзвіночки (лісові). 
Сни (розкішні). 
Гаї (затишні). 
Тінь (світлу). 
День (ясний). 
По полю (золотому). 
2) Робота в парах. Гра «Хто швидше?». 
— Знайдіть у тексті рими та запишіть їх. Яка пара впорається швидше? 
Співаєм — (зустрічаєм). 
окропіте — (нашелестіти). 
розкішні — (затишні). 
схитнеться — (усміхнеться). 
8. Робота за ілюстрацією 
— Розгляньте ілюстрації Лариси Іванової до збірки віршів Павла Тичини «А я у гай ходила». 
— Кого художниця зобразила на малюнку? Які кольори вона використала? 
— Який настрій вони створюють? 
— Яким на малюнку художниця зобразила хлопчика? 
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ 
— Який вірш вивчали на сьогоднішньому уроці? 
— Хто його автор? 
— Чи сподобалися вам вірші П. Тичини? Чим саме? 
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Виразно читати вірш (с. 111–112), проілюструвати його

Немає коментарів:

Дописати коментар