четвер, 3 грудня 2015 р.

Літературне читання 4 клас ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ

ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ 
Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Видатні українські письменники»; вчити порівнювати, співставляти опрацьовані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова. 
Хід уроку 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 
1. Робота над скоромовкою 
Помережить морозець 
Для Миколки комірець. 
Намалює для Мар’янки 
Квіти маку і рум’янку. 
2. Гра «Склади віршик» 
— Складіть віршик за поданими римами. 
____ зернята 
____ бились 
____ курчата 
____ поживились 
____ питати 
____ крука 
____ набрати 
____ наука 
ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 
Гра «Хто краще?» 
Конкурс на краще виразне читання з пам’яті вірша Максима Рильського «Ким хочеш бути, хлопчику, в житті?». 
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 
— Який розділ ми завершили вивчати? 
— Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом «Видатні українські письменники». Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал. 
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 
1. Гра «Чи уважний ти читач?» 
Тестування 
1. Що пішов шукати малий Тарас? 
а) Ставок; 
б) гриби; 
в) залізні стовпи. 
2. Де був написаний «Заповіт»? 
а) У Києві; 
б) у Переяславі; 
в) у Черкасах. 
3. Ким був батько І. Я. Франка? 
а) Ковалем; 
б) каменярем; 
в) кухарем. 
4. Скільки разів бігала Лисичка від Вовчика до «похресників»? 
а) П’ять; 
б) сім; 
в) три. 
5. На чому в дитинстві їздив Максим Рильський по Сахарі? 
а) На машині; 
б) на стільці; 
в) на сомокаті. 
6. Хто сказав горобчику, що розум на дорозі не валяється? 
а) Сова; 
б) крук; 
в) ворона. 
Відповіді: 1в; 2б; 3а; 4в; 5б; 6б. 
2. Гра «З’єднай назву твору та його автора» 
«Дивувалась зима»                Т. Г. Шеченко 
«Давня весна»                       І. Я. Франко 
«Хор Лісових Дзвіночків»       Леся Українка 
«Вітер віє-повіває...»              Павло Тичина 
3. Гра «Чиї це слова?» 
- Пані! Чи ви спите? Пані! Пані! (Горобець. Леся Українка «Біда навчить») 
- Прощай, гаю милий! 
І ти, дубе мій високий, 
Друже мій єдиний. (Конвалія. Леся Українка «Конвалія») 
- Ото дурний! Зачепив за дубовий корінь та й тягне! Думає, що мене за ногу вхопив. Тягни, дурню, тягни! (Лисичка. Іван Франко «Лисичка-кума») 
- Я не в Моренці, а в Кирилівку йду (Малий Тарас. Тарас Шевченко «Тарас Шевченко про себе») 
- А в книжках хіба неправду пишуть? Ти сама казала, що «Кобзар» — то свята правда. (Леся. Микола Олійник «Леся») 
4. Фізкультхвилинка 
5. Конкурс на краще виразне читання з пам’яті улюбленого вірша 
6. Конкурс знавців поезії 
Гра «Доповни рядочок» 
- Вітер з гаєм розмовляє, 
Шепче з осокою, 
Пливе човен по Дунаю... 
- Фрако — то гордість і окраса 
Свого народу і землі. 
Він, мов молодший брат Тараса... 
- Моя душа ніколи не забуде 
Того дарунка, що весна дала; 
Весни такої не було й не буде... 
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ 
— Який розділ завершили вивчати? 
— Який твір з цього розділу сподобався найбільше? 
— Як оцінюєте свою роботу на уроці? 
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Підготувати відповіді на запитання (с. 115). 

Немає коментарів:

Дописати коментар