вівторок, 8 грудня 2015 р.

Літературне читання 4 клас ГРИЦЬКО БОЙКО. КОНСУЛЬТАНТ. МИКОЛА СИНГАЇВСЬКИЙ. СМІХ ДЛЯ ВСІХ

ГРИЦЬКО БОЙКО. КОНСУЛЬТАНТ. МИКОЛА СИНГАЇВСЬКИЙ. СМІХ ДЛЯ ВСІХ 
Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; формувати вміння аналізувати прочитане, висловлювати оцінні судження; розвивати зв’язне мовлення учнів, пізнавальні інтереси; виховувати відповідальність за свої слова і вчинки. 
Хід уроку 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 
Робота над скоромовкою
Гра «Телефоніст». Робота в групах
Учитель роздає першому учаснику кожної групи текст скоромовки. За сигналом учителя перші учасники кожної групи мовчки читають скоромовку. Розказують пошепки наступному учаснику своєї групи і т. д. Яка команда швидше передасть скоромовку до останнього гравця, та й виграла. Останній учасник кожної групи має розказати скоромовку.
Дзюрчить у лісі джерело,
Вода дзеркальна в ньому.
Допомагає джаз лісний
Перебороти втому. 
ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 
Гра «Хто краще?» 
Конкурс на краще виразне читання вірша Галини Малик «Мавпині іменини». 
ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 
— Сьогодні ми продовжимо читати гумористичні вірші. 
— Пригадайте твори Грицька Бойка. 
— Які вони за настроєм? 
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1. Опрацювання вірша Грицька Бойка «Консультант» 
1) Виразне читання вірша вчителем. 
— Чи сподобався вам вірш? 
— Який настрій він викликав? 
2) Словникова робота. 
Читання колонок згори вниз («луною» за вчителем) і знизу вгору («буксиром» із сусідом по парті) 
Ямки          гною 
мерщій          тинявся 
насипте          знайшлося 
промовила  консультант 
— Доберіть синоніми до слів мерщій ( миттю, швидко), промовила ( сказала). 
— Як ви розумієте значення слів консультант, тинявся, загін? 
Консультант — той, хто дає консультації з питань свого фаху. Це слово походить від латинського слова consultanіs — радник. 
Тинявся — ходив сюди-туди без певної мети. 
Загін — група людей, об’єднаних, організованих для спільних дій або для виконання певного завдання. 
3) Робота в парах. Підготовка до виразного читання вірша. 
— У якому темпі, з якою інтонацією і силою голосу будете читати вірш? 
— З якою інтонацією прочитаєте слова Мишка? 
— З якою — Катюші? 
4) Виразне читання вірша учнями. 
— Кого назвали у вірші консультантом? 
— Кому він давав консультації? 
5) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання. 
— Де працювали діти? 
— Яка була пора року? 
— Хто з дітей не працював? 
— Які поради давав Мишко? 
— Чи справді Мишко був таким спеціалістом? Доведіть словами вірша. 
— Хто зумів дати Мишкові достойну відповідь? 
6) Гра «Диктор телебачення». 
Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів. 
7) Гра «Добери риму». 
Копали — ... (садили). 
Долоні — ... (загоні). 
Без упину — ... (глину). 
Людо — ... (не буде). 
Катюша — ... (груша). 
8) Робота за ілюстрацією. 
— Розгляньте ілюстрацію до цього вірша. 
— Кого художник зобразив на ілюстрації? Які кольори він використав? 
— Який настрій вони створюють? Як передають характер персонажів вірша? 
— Яким рядкам вірша відповідає ілюстрація? 
— Які малюнки створили б ви за сюжетом вірша? 
9) Робота в групах. 
Складання продовження вірша. 
2. Фізкультхвилинка 
3. Опрацювання вірша Миколи Сингаївського «Сміх для всіх» 
1) Виразне читання вірша вчителем. 
— Чи сподобався вам вірш? 
— Який настрій він у вас викликав? 
2) Гра «Рибки». 
Самостійне мовчазне читання вірша учнями. Підготовка до виразного читання вірша 
— У якому темпі, яким тоном і з якою інтонацією будете читати вірш? 
— Як зумієте передати характер вірша? 
3) Виразне читання вірша учнями. 
4) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання. 
— Що зробив дідусь? 
— Що обіцяє нам сміх? 
— Кого він лякає? 
— Як ви розумієте слова «сміхом дошкуляти»? 
— Доведіть, що вірш має жартівливий характер. 
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ 
— З якими творами ознайомилися на сьогоднішньому уроці? 
— Який характер цих творів? 
— Який настрій панував сьогодні на уроці? 
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Відповідати на запитання рубрики «Чи уважно ти читав?» (с. 173). 

Немає коментарів:

Дописати коментар