пʼятниця, 4 грудня 2015 р.

Літературне читання 4 клас ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ

ПЕРЕВІР СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ 
Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Розповіді про нас самих»; учити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього слова. 
Хід уроку 
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ 
Гра «Хто краще?» 
Учні в групах інсценізують уривок з п’єси-казки «Лисиця, що впала з неба». 
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ 
— Який розділ ми завершили вивчати? 
— Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом «Про нас самих». Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений матеріал. 
ІV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 
1. Гра «Чи уважний ти читач?» 
Тестування 
1. Де жив Езоп? 
а) У Стародавній Греції; 
б) у Стародавньому Римі; 
в) у Стародавньому Єгипті. 
2. Яка мораль байки «Двоє приятелів і ведмідь»? 
а) Не бери чужого; 
б) друзі пізнаються в біді; 
в) семеро одного не ждуть. 
3. Мораллю якої байки є слова «Рука, як кажуть, руку миє»? 
а) «Котова наука»; 
б) «Двоє приятелів і ведмідь»; 
в) «Зозуля й Півень». 
4. Як звали хлопчика з байки «Котова наука?» 
а) Петрусь; 
б) Павлусь; 
в) Івась. 
5. Скільки років Вовк був старостою? 
а) 2; 
б) 3; 
в) 5. 
6. Хто підняв у небо Лисицю? 
а) Журавель; 
б) лелека; 
в) орел. 
Відповіді: 1а; 2б; 3в; 4а; 5б; 6а. 
2. Гра «Хто це сказав?» 
- «Дітоньки любі, не тим цікава байка, що говорить неправду, а тим, що під лушпинням тієї неправди криє, звичайно, велику правду». (І. Я. Франко) 
- «Годі вам брехати та одно другого знічев’я вихваляти!» (Горобець) 
- «І, прикинувшись собакою, підмовляв мене піти з ним на вечорниці» (Овечка) 
- «Чепурися, Лисько! І люди до тебе йдуть, і звірі! Шапочку тобі малинову несуть!» (Ворона) 
- «Правда, далебі! 
Вже ж недобре лінуватись, 
до роботи не прийматись — 
це скажу й тобі...» (Мурко) 
3. Фізкультхвилинка 
4. «З’єднай назву твору та його автора» 
«Лисиця, що впала з неба»  Олена Пчілка 
«Двоє приятелів і ведмідь»  Леонід Глібов 
«Котова наука»  Езоп 
«Зозуля і Півень»  Неля Шейко-Медведєва 
5. Гра «Вгадай героя твору. Назви твір та його автора» 
- Буркотливий, вайлуватий, 
Ходить лісом дід кошлатий: 
Одягнувся в кожушину, 
Мед шукає і ожину. 
Літом любить полювати, 
А зимою — в лігві спати. 
Як зачує він весну — 
Прокидається від сну. (Ведмідь. Езоп. Байка «Двоє приятелів і ведмідь») 
- Ходить хмуро між дубами, 
Хижо клацає зубами, 
Весь, як є,— 
Жорстока лють, 
Очі в нього так і ллють. 
Зачаївся ось, примовк. 
Грізний звір цей, звісно, ... (Вовк. Неля Шейко-Медведєва. П’єса-казка «Лисиця, що впала з неба») 
- Не князівської породи, 
А ходить в короні, 
Не їздець, а зі шпорами, 
Не сторож, а рано будить. (Півень. Л. І. Глібов. Байка «Зозуля і Півень») 
- Вночі руда дівчина 
Залізла тихо в двір, 
Курей перелічила 
Та й понесла у бір. (Лисиця. Неля Шейко-Медведєва. П’єса-казка «Лисиця, що впала з неба») 
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ 
Гра «Закінчи речення» 
- Сьогодні на уроці я вчився... 
- Найбільше мені запам’яталося... 
- Урок завершую з ... настроєм. 
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 
Відповідати на запитання рубрики «Перевір свої досягнення» (с. 134). 

Немає коментарів:

Дописати коментар