пʼятниця, 4 вересня 2015 р.

Українська мова 4 клас ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З МОВИ («Іменник»)

ПЕРЕВІРКА ЗНАНЬ З МОВИ («Іменник») 
Мета: перевірити рівень сформованості знань учнів за темою «Іменник»; розвивати мислення учнів, увагу, самостійність; виховувати культуру оформлення письмових робіт. 
Хід уроку 
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ 
III. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ 
1 варіант 
1. Як називають зміну закінчень іменників? 
а) Чергування; 
б) питання; 
в) відмінювання. 
2. У якому рядку всі наведені слова — іменники? 
а) Літера, галасливий, крик, дощ; 
б) воля, соняшник, щедрість, ворота; 
в) гнів, чалапає, влітку, джміль. 
3. У якому рядку всі іменники подано у формі множини? 
а) Степи, гори, узлісся, підйом; 
б) буряки, мрії, серпи, вишні; 
в) козак, борщі, м’ячі, книги. 
4. Позначте рядок, у якому всі слова в реченні записані правильно. 
а) З важкою ношою Петрусь повертався додому. 
б) Сашко довго думав над складною задачею. 
в) Кіт Мурко уважно спостерігав за мишою. 
5. Запишіть іменники у місцевому відмінку однини. 
Книга — 
Вільха — 
Фіалка — 
6. Запишіть слова, вставляючи пропущені букви. Позначте наголос у кожному слові. 
Інж..нер, д..ржава, трол..йбус, д..сципліна. 
7. Запишіть словосполучення у давальному відмінку. 
Учень Петренко — 
добродій Іванюк — 
тренер Федір Миколайович — 
8. Подані слова пов’яжіть між собою. Визначте число, рід, відмінок іменників. 
Пишуть, ручка. 
Відпочивати, галявина. 
Дякувати, гості. 
2 варіант 
1. Як змінюються іменники? 
а) За родами й числами; 
б) за відмінками й родами; 
в) за відмінками й числами. 
2. У якому рядку всі наведені слова — іменники? 
а) Сузір’я, морквяний, злетіти, віддаль; 
б) обличчя, тінь, милість, лев’ячий; 
в) солов’ї, українець, сьогодення, плащ. 
3. У якому рядку всі іменники подано у формі множини? 
а) Лани, задачі, краї, річки; 
б) пальми, бур’яни, цвяхи, довір’я; 
в) вокзал, заєць, юність, прохання. 
4. Позначте рядок, у якому всі слова в реченні записані правильно. 
а) Маленький Тарас потягнувся до тарілки з кашою. 
б) Під кручею туристи розбили намет. 
в) Юхим насолоджувався тишою. 
5. Запишіть іменники у місцевому відмінку однини. 
Дівчинка — 
райдуга — 
комаха — 
6. Запишіть слова, вставляючи пропущені букви. Позначте наголос у кожному слові. 
Ок..ан, гв..нтівка, ш..ренга, тра..вай. 
7. Запишіть словосполучення у давальному відмінку. 
Пан Василь — 
учитель Дмитро Григорович — 
брат Ігор — 
8. Подані слова пов’яжіть між собою. Визначте число, рід, відмінок іменників. 
Читати, книжка. 
Зустрітися, Микола. 
Дякувати, друзі. 
IV. ПІДСУМОК УРОКУ 
— Які завдання виявилися найскладнішими? Чому? 
— Яке — найцікавішим? 
— Як слід працювати, щоб уникнути помилок? 

Немає коментарів:

Дописати коментар