понеділок, 7 вересня 2015 р.

Я у світі 4 клас МИ — МАНДРІВНИКИ

МИ — МАНДРІВНИКИ
Мета: залучити школярів до участі у проекті; розвивати навички спільної роботи; виховувати допитливість.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бліцопитування
- Яка держава знаходиться на Півночі України? (Білорусь)
- Що знаходиться у правій східній частині карти України? (Держава — Росія)
- Де розташовані Чорне та Азовські моря на карті? (На півдні)
- На Заході Україна межує з... (Румунією, Молдовою, Угорщиною, Словаччиною, Польщею)
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми здійснимо віртуальну подорож.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Бесіда
— Діти, ми багато працювали з картами, а як ви вважаєте, чи завжди вони існували? (Ні)
— А яким чином люди дізнавалися про нові землі? (Подорожували)
— А навіщо люди подорожували? (Торгівля, пошуки нових, багатих земель)
— Кому з вас довелося подорожувати? Що сподобалося?
— Чи потрібно подорожувати сьогодні? (Так)
— А навіщо, адже всі землі вже відкриті, люди дуже багато що можуть просто побачити на телеекрані? (Ні, вчені й сьогодні подорожують та роблять нові відкриття.)
— Коли вам довелося подорожувати? (Розповіді дітей про подорожі.)
2. Робота за підручником (с. 111–112)
Вправа «Мікрофон»
Учні виконують завдання рубрики «Поділися своїми думками».
Робота в парах
Учні роздивляються малюнок та виконують завдання на с. 111.
Читають текст рубрики «Ознайомся з думкою інших людей» та виконують завдання на с. 111–112.
— Розгляньте схему роботи над проектом на с. 112. Які слова вам незрозумілі?
— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 112. (Я дізнався, що... Я прагну...)
— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?
3. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Вправа «Мікрофон»
- Якби я був(ла) найкращим мандрівником у світі, то...
2. Гра «П’ять речень»
Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого ви сьогодні на уроці навчилися?
— Що нового ви дізналися?
— Що вас здивувало?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник (с. 111–112).

Немає коментарів:

Дописати коментар