пʼятниця, 25 січня 2013 р.

Урок 100 Тема. Розв’язання задач на додавання й віднімання (повторення й узагальнення). Читання виразів і знаходження їх значень. Вимірювання і порівняння довжини відрізків


Урок 100
Тема. Розв’язання задач на додавання й віднімання (повторення й узагальнення). Читання виразів і знаходження їх значень. Вимірювання і порівняння довжини відрізків
Мета:  закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на додавання й віднімання; продовжити формувати вміння читати вирази й знаходити їх значення; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати логічне мислення, увагу
Обладнання:  предметні малюнки, схеми з умовами задач, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба за картками
Учитель показує картку з прикладом, а учні показують картку з цифрою-відповіддю.
11 – 1         12 + 1 + 1        16 – 1       16 – 10       18 + 1        20 – 10
2. Гра-лічба «Знайди пару»
Діти відшукують однакові геометричні фігури, складають приклади й розв’язують їх.
3. Самостійна робота
Розв’язання прикладів (№ 1, С. 98).
Знайти та розв’язати приклади з відповіддю 8.
4. Фізкультхвилинка
II. Закріплення матеріалу
1. Розв’язання задач
Задача 1
Вчора кіт Леопольд наловив 3 рибки, а сьогодні — аж 4. Скільки риби наловив кіт Леопольд за два дні разом?
Задача 2
Каструля - 7 л
Відро - 9 л
На скільки у каструлі води менше, ніж у відрі?
Самостійна робота
Розв’язати задачу.
I варіант
Микола — гарбуз 5 кг
Михайлик — гарбуз 3 кг
На скільки більше важив гарбуз Миколи?
II варіант
Огірки – 5 кг
Помідори – 3 кг
На скільки більше купили огірків, ніж помідорів?
2. Фізкультхвилинка
3. Читання й розв’язання виразів
Прочитати по-різному вирази, знайти їх значення.
I варіант
11 + 6
• Одинадцять плюс шість.
• До одинадцяти додати шість.
• Знайти суму чисел одинадцять і шість.
• Перший доданок одинадцять, другий — шість. Знайти суму цих чисел.
Варіант 2
18 – 10
• Вісімнадцять мінус десять.
• Від вісімнадцяти відняти десять.
• Знайти різницю чисел вісімнадцять і десять.
• Зменшуване вісімнадцять, від’ємник — десять. Знайти різницю цих чисел.
4. Порівняння відрізків
Мишенятко та Жабенятко бігли наввипередки. Жабенятко прострибало 8 м, а Мишенятко пробігло 10 м. На скільки метрів більше пробігло Мишенятко? (Замінити метри на сантиметри, накреслити відрізки, порівняти їх.)
III. Підсумки уроку



презентація до уроку 100 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар