Красуня осінь в місто завітала
Мета. Вчити писати
твори; розвивати спостережливість; виховувати любов до природи.
Хід уроку
І. Організація
дітей до творчої праці.
ІІ. Мотивація
навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми і мети уроку.
Вступне слово вчителя.
Осінь –
найяскравіша пора року, вона викликає захоплення, радість і водночас сум.
ІІІ. Актуалізація
опорних знань.
1. Каліграфічна
хвилинка.
К О Кр Ос за віл а
та мі то
Красуня осінь в
місто завітала.
2. Поетична
хвилинка.
(Звучить музика Р. Шумана
або П. Чайковського).
Учитель. Якими прикметниками змальована осінь?
Поглянь навколо –
чарівниця осінь
В коралях і у
золоті стоїть!
Пожовкле листя і
бездонна просинь,
І срібне павутиння
ледь тремтить.
3. Образне слово до
малюнка.
Учитель. Давайте перенесемося
з вами у світлу казку. Погляньте на свої малюнки, які ви принесли на урок.
– Складіть кілька
речень з образними словами до малюнків.
– Згадаємо, з чого
почалося наше знайомство з осінню.
Учні. З екскурсії
до парку.
Пригадайте і
опишіть свої враження від побаченого.
4. Складання плану
твору.
План твору
1) Ми рушаємо в
гості до осені.
2) Чарівний парк
відчинив двері у казку.
3) Зустріч з
осінню-чарівницею.
4) Душа переповнена
почуттями.
Вчитель подає
зразок твору.
Фізкультхвилинка.
5. Підготовка до
складання вірша.
Гра в добір рим у
вірші про осінь.
Чаклунка осінь –
ніби та царівна,
Красива, сонячна,
чарівна,
Весела, радісна,
багата.
В садочку яблунька
крислата.
Учні читають після
самостійної роботи свої твори.
6. Складання
колективно вірша. (Вірш за початком)
Красуня осінь в
місто завітала
______________________
сади
______________________
зачарувала
______________________
прийди
7. Робота над
складанням казки про осінь.
ІV. Написання
учнями творчих робіт в жанрах: етюд, вірш, казка.
V. Зачитування кращих етюдів, віршів, казок.
VІ. Підсумки.
Відзначення кращих робіт.
Немає коментарів:
Дописати коментар