Урок
113
Тема. Таблиця
віднімання числа 4.
Складання прикладів за шкалою лінійки.
Розпізнавання многокутників
Мета: розкрити принцип укладання таблиці віднімання
числа 4; засвоїти з учнями таблицю віднімання числа 4; вчити, користуючись нею, розв’язувати приклади; продовжити
роботу над формуванням вміння розв’язувати
прості задачі, закріпити знання геометричних фігур, вміння розпізнавати їх;
розвивати логічне мислення, увагу.
Обладнання: картки з цифрами, предметні малюнки, таблиці
додавання й віднімання чисел 1 — 4, геометричний матеріал.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна
лічба
Гра «Знайди пару».
Визначити однакові фігури, назвати їх, скласти
приклад на додавання або віднімання, розв’язати його. Назвати серед цих фігур
многокутники, пояснити свій вибір.
2. Гра
«Годинник»
На дошці — макет годинника. Вчитель пересуває
стрілки годинника, учні
додають ті два числа, на які вказують стрілки, називають відповідь.
3. Гра
«Мовчанка»
4. Розв’язання
прикладів (робота на картках)
12 – 4 – 3
14
– 4 – 5
4
+ 1 + 2
5
+ 4 + 3
6
– 4 – 1
11
– 3 – 3
5. Фізкультхвилинка
II. Вивчення нового матеріалу
1. За
поданими записами знайти різниці.
11 – 4 = 12 – 4 =
2. Складання
таблиці віднімання числа 4
3. Робота
за підручником
Прочитати таблицю. Обчислити приклади (№ 2).
4. Коментоване
розв’язання прикладів (перший стовпчик — колективно, другий і третій — самостійно)
5. Робота
над задачами
1) Хлопчикові 10 років, і він на 4 роки молодший від дівчинки.
Скільки років дівчинці?
2) Текстова задача за підручником (№ 5).
6. Веселі
задачі
Біля річки у кущі
Заховалися
хрущі:
Дочка,
син, батько і мати.
Хто
їх може зрахувати?
III. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар