четвер, 24 січня 2013 р.

Материнська любовь – безмежна


Материнська любовь – безмежна

Тема. Леся Бризгун-Шанта «Таємниця».
Мета. Вчити дітей працювати з текстом; розвивати творчу уяву, критичне та образне мислення; виховувати почуття доброти, співчуття.
Хід уроку
I. Мотивація навчальної діяльності.
1. Автотренінг.
2. За технологією «Мікрофон». Очікування.
3. За технологією «Незакінчені речення» продовжити думку
4. Складем асоціативне гроно слова «мама» (родина тепло, турбота...).
Мама – це …
ІІ. Робота з прислів’ям.
(Робота в групах).
У, заболить, а, пальчик, у, дитини, серце, матері.
Прочитайте прислів’я і поясніть.
ІІІ. Оголошення теми уроку.
ІV. Робота за темою уроку.
1. Прогнозування змісту твору за його назвою.
2. Словникова робота.
1-й абзац. Передбачення
– Як ви думаєте, з чого починається оповідання?
(Читання вчителем вголос).
– Кого хотіла побачити матір?
2-й абзац тексту. Передбачення. Робота в групах
– Як, на вашу думку, будуть розвиватися події? (Прогнозування учнів). Читання другого абзацу. Обговорення.
3-й абзац тексту. Передбачення. Читання і обговорення. Робота в групах.
3. Міркування.
Метод – прес:
Я думаю, що…
– То, як ви думаєте, Василькові пришили вуха:
а) мамині; б) татові;
в) чужі.
– В чому ж була таємниця?
(Вчитель читає кінець тексту).
4. Дискусійна шкала.
– Чи могла мати вчинити по-іншому?
Так Ні
5. Висновок.
Мати вчинити по-іншому не могла.
Материнська любов безмежна.
6. Робота в групах.
Розмістити речення за змістом.
Хлопці сміються з нього. (5)
Операція пройшла успішно. (8)
Щойно народився синок. (1)
Батьки пішли до лікаря. (7)
7. Написати п’ятихвилинне есе.
– Який слід залишило в твоїй душі дане оповідання?
8. Авторське крісло.
Читання робіт.
9. Повернення до передбачень за заголовком.
V. Підсумок уроку.

Немає коментарів:

Дописати коментар