Сад Казки
Тема. Ганс Крістіан
Андерсен – всесвітньо відомий казкар. Уривки з казки «Гидке каченя».
Мета. Ознайомити
учнів з особистістю славетного казкаря; вчити орієнтуватись у структурі тексту;
виховувати любов до природи та оточуючих.
Хід уроку
I. Організація
класу. Мотивація навчальної діяльності. Екскурсія «Вулицями Копенгагена», робота
групи «Журналісти».
– Здійснимо подорож
до столиці Данії – міста Копенгагена. Історія цього міста нараховує близько 830
років.
(Діти розповідають
про місто).
II. Оголошення теми
уроку та очікуваних навчальних результатів.
1. Гра «Пройдіть
лабіринт – прочитайте слова». Завдання 1 у картах подорожі. Прочитавши
лабіринт, прочитаєте ім’я казкаря. (Ганс Крістіан Андерсен)
– Які твори казкаря
ви читали? Сьогодні ми ознайомимося із життям і творчістю Ганса Крістіана
Андерсена, прочитаємо уривки з його казки «Гидке каченя».
– Спрогнозуйте, про
що ми дізнаємося на уроці і що від нього очікуємо.
– Які асоціації
викликає у вас це прізвище? (Казки)
2. Читання
переплутанок слів. Завдання
2.
Відновіть назви
казок.
Русавочка Снінгові
лебеді
Дюймолонька Дика
королева
3. Читання
деформованого тексту. Завдання
3.
тоАвр хиц зокак –
датвиний данкийсь карказ, ям’і ягоко сонить свіВсетня міяпре аз щікра чідитя
кижкни. ніВ роколь кизка в сьоуму стіві.
III. Ознайомлення з
творчим і життєвим шляхом письменника.
1. Виступ групи
«Дослідники».
(Підготовлені учні
розповідають біографію казкаря).
2. Створення «Саду
казки», випробування «Найуважніший читач казок». Робота творчої групи
«Літературознавці». Назви казку за опорним блоком слів.
• Хутір, качка,
яйце, індича, пташине подвір’я, глузували, кіт, хазяйка, прекрасні птахи,
пестили, такий чудовий, не мріяв про таке щастя. («Гидке каченя»)
• Відьма, солдат,
двері, гроші, скриня, собака, принцеса, король, весілля. («Кресало»)
В якої казки такий
початок?
• Далеко-далеко, в
тій країні, куди відлітають від нас на зиму ластівки, жив король. Він мав
одинадцять синів і одну доньку Елізу... («Дикі лебеді»)
• Ну, розпочнемо!
Коли дійдемо до кінця нашої історії, ми будемо знати більше, ніж зараз. Так
ось, жив собі троль, лихий-прелихий... («Снігова королева)
3. Опрацювання
статті про Г.К. Андерсена, відповіді на запитання.
Завдання 4 у картах
подорожі.
IV. Пізнавальна
діяльність.
Робота групи
«Словознавці».
Словникова робота.
• Робота на картках
(у парах).
• Пояснення
значення слів.
V. Інтерактивна вправа.
Робота групи
«Артисти». Виразне читання першої частини казки «Гидке каченя».
(Показ уривку
мультфільму).
– Чому каченя
вважали гидким?
– Хто його захищав?
Повторне читання
мовчки за завданнями
6.
1-а група:
– Де народилися
каченята?
– Що найбільше вразило
малят, які тільки вилупилися?
2-а група:
– Яке яйце тріснуло
останнім?
– Чого боялася
мама-качка?
3-я група:
– Куди вивела
каченят качка? Які настанови дала каченятам перед походом на пташине подвір’я?
Прочитайте.
4-а група:
– Кому найнижче
треба було вклонитися? Аналіз змісту прочитаного. Робота на дошці. Вибіркове
читання.
VI. Творча робота.
Група «Журналісти».
– Знайдіть і
прочитайте міркування,
завдання 7.
1-а група:
Міркування качки щодо корисності зеленого кольору для очей каченят.
2-а група: каченят
про небачений ще ними світ.
3-я група: старої
качки – над найбільшим яйцем, з якого ще не вилупилося пташеня.
4-а група:
міркування над незграбністю здоровенного каченяти. Знайти і прочитати описи у
частині.
Гра «Хто швидше?»
(Опис старого
хутора, пташиного подвір’я).
– Прочитайте
абзаци, у яких є такі речення:
«Ках-ках! –
покликала вона...»
«Вона тут
найзначніша»
«Ще ціла юрба!»
«І каченята стали
поводитись як вдома»
«Усі гнали
бідолаху».
VII. «Ланцюжок
думок», вільне висловлювання на тему ключового слова «Андерсен».
1. Гра «Мікрофон».
– Які риси
характеру гидкого каченяти виявила його мати?
– Вчинки яких
дійових осіб свідчать про їхню жорстокість, зарозумілість.
– Як ви оцінюєте
втечу гидкого каченяти
– схвалюєте чи
засуджуєте?
– Читаючи казку,
коли вам було сумно? Кого було жаль?
– За життя
Андерсену довелося пережити чимало поневірянь, довгим був шлях до слави на
визнання. «Гидке каченя, що перетворилося на лебедя», про кого так можна
сказати?
2. Робота на дошці
над ключовим словом «Андерсен».
VIII. Рефлексія
уроку.
– Які враження від
уроку? Чи виправдалися ваші очікування?
IX. Підсумок уроку.
Оцінювання.
Домашнє завдання.
Немає коментарів:
Дописати коментар