Урок
68
Тема. Вправи
на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 6 (контроль знань). Розв’язання і
порівняння задач на знаходження суми і на збільшення числа на кілька одиниць
Мета: вправляти
учнів у розв’язанні та порівнянні задач даного виду; вдосконалювати навички
усної лічби; вдосконалювати знання таблиць додавання й віднімання числа 6;
розвивати мислення учнів.
Обладнання: предметні малюнки, геометричний матеріал,
схеми з умовами задач.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Гра
«Сусіди»
У дітей — картка з числами від 0 до 10. Спочатку
грає перша половина класу, потім — друга. Учитель показує картку з будь-яким
числом, до дошки повинні вийти діти, які мають картку з цифрою-«сусідом» даного
числа.
2. Гра
«Прапорець»
Починає гру вчитель. У нього в руках прапорець. Він
дає одному учневі прапорець і називає приклад. Учень, що отримав прапорець,
називає відповідь даного прикладу і передає прапорець іншому учневі. Разом з
прапорцем учень називає новий приклад. Учень, що отримав прапорець, розв’язує
приклад, і таким чином гра триває.
3. Поєднати
відповідь і приклад.
3 + 1 3 +
4 6 – 2 4 + 1
7 – 3 8 – 4
2 8 4
7 5 6
10 – 8 9 –
3 4 – 2 1 + 1
5 + 3 6 + 2
II. Закріплення вивченого матеріалу
1. Контроль
знань: перевірка знання таблиць додавання й віднімання чисел 5 і 6
3 + 6 – 2
9 – 6 – 3
2 + 6 – 5
7 – 6 8
– 6
3 + 6 3
+ 5
10 – 5 – 4
10 – 6 – 4
9 – 5 + 6
9 – 5 10
– 5
2 + 6 6
+ 2
2. Фізкультхвилинка
3. Розв’язання
задач
• До годівнички прилетіло 4 горобці, а синичок — на
1 більше. Скільки синичок прилетіло до
годівниці?
•
Скласти й розв’язати задачу за схемою.
У клітинку — 3 зошити.
У лінійку — 6 зошитів. ? зошитів.
4. Тестове
завдання
(Перед роботою вчитель пояснює, як працювати з
тестом.)
Вибрати правильну відповідь.
III. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар