Урок
71
Тема. Вправи
і задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання числа 7. Порівняння значень числових
виразів
Мета: закріпити й поглибити вивчений матеріал;
формувати обчислювальні навички учнів; розвивати увагу й навички самоконтролю,
творче мислення учнів.
Обладнання: предметні малюнки.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна
лічба
Гра «Карусель» (обчислювання прикладів по колу)
2. Розв’язання
прикладів за підручником (С. 69, № 4)
II. Закріплення вивченого матеріалу
1. Розв’язання
задачі із зайвими даними
Мати принесла з магазину 4 пензлика, 3 ручки, а лінійок — на 2 менше, ніж ручок. Скільки мати принесла
лінійок?
Аналіз задачі
— Що означають числа 4 і 3?
— Що невідомо в задачі?
— Що сказано про лінійки?
— Як дізнатись, скільки лінійок принесла мати?
— Складіть приклад-розв’язання задачі.
— Назвіть, які числа були в задачі.
— Які числа були потрібні для складання прикладу?
— Чи всі числа нам були потрібні?
— Такі числа називають зайвими. Коли ви читаєте
задачу, будьте уважні, бо інколи в задачах трапляються «зайві» числа.
2. Фізкультхвилинка
3. Робота
з підручником
Складання, аналіз і розв’язання задачі № 2.
4. Порівняння
виразів
На дошці — вираз: 4 + 3 9 – 1
— Для того, щоб поставити знак між цими двома
виразами, потрібно спочатку обчислити ліву частину виразу, а потім — праву. Над
виразами краще надписувати результати дій кожної частини. Потім ми можемо порівняти вже числа-результати дій
кожної частини. Тоді ставимо знак.
4 + 3 < 9 – 1
5. Робота
з підручником. Порівняння виразів (№ 5)
6. Завдання
на розвиток уваги, уяви
З набору геометричних фігур складіть фігуру, подібну
до зображеної на дошці.
III. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар