Друзі назавжди
Тема. Вживання
прикметників для всебічної характеристики предметів.
Мета. Закріплювати
знання учнів про відмінювання прикметників; розвивати вміння вживати
прикметники в мовленні для повнішого розкриття думки.
Хід уроку
I. Організація
класу до уроку.
II. Актуалізація
опорних знань. Багато слів в українській мові. Кожне слово має своє значення,
відповідає на певне запитання і відноситься до якоїсь частини мови.
Одинадцятитомний словник нараховує сто тридцять п’ять тисяч слів, половина з
них іменники, більшість людей розуміють близько 35 тис. слів. В словнику
найбільше слів на літеру «П» – 30 000. До складу цих слів входить слово, яке
називає частину мови, яку ви зараз вивчаєте. Здогадались? (Прикметник). Давайте
перевіримо що ви про нього знаєте?
Гра «Відповідай
миттю».
• З якою частиною
мови пов’язаний прикметник?
• Як змінюються прикметники?
• Які закінчення
мають прикметники чоловічого роду в називному відмінку?
• Як визначити рід?
ІІІ. Повідомлення
теми уроку.
ІV. Мотивація.
– А як ви думаєте,
чи потрібно нам цю тему вивчати? Послухайте казку «Друзі назавжди». У країні
Граматиці жили собі Іменник та Прикметник.
– Ти хто? – запитав
Іменник, побачивши Прикметника.
– Я не можу
відповісти на це запитання, я знаю тільки, який я. А ти який?
– А я можу
відповісти на питання хто? або що?
Тим часом набігла
хмаринка, та прямо Іменникові на ніс впала сніжинка.
– Сніжинка, –
промовив той.
– Біла, химерна,
пухнаста, – сказав Прикметник і засміявся.
– Добрі, щирі,
вірні, справжні, – почав схвильовано говорити Прикметник.
Іменник одразу
зрозумів, про що той думає, і продовжив: – Друзі!
З того часу
почалася дружба Іменника і Прикметника. Прикметники влучно дають характеристику
нашим іменникам.
Фізкультхвилинка.
V. Робота над
матеріалом уроку.
Хвилинка
каліграфії.
гр ру уд де ень
грудень
Грудень на
Закарпатті – мочарець, що означає: холодний, мокрий, сніжний місяць.
– Визначте рід
словосполучення «холодний, мокрий, сніжний місяць». (Чоловічий)
– Замініть
прикметники на прикметники в жіночому роді та доберіть до них іменник.
– А якою є зима для
кожного з вас окремо?
Починайте відповідь
словами: «Для мене зима…».
Групова робота.
1 група. Працює з
текстом, вставляючи на місці крапок пропущені прикметники.
2 група. Описати
сніговичка за планом.
3 група. Скласти
опис за опорними словами.
4 група. Вправа у
підручнику.
5 група. Уяви собі,
що ти сніжинка.
Презентація творів.
Додому буде завдання написати твір.
VI. Релаксаційна
пауза.
Сонечко зазирнуло
до нашого класу. Від його тепла вам стало так затишно, хороше і радісно. Від
нього ви стали самі, немов сонечка, такі ж радісні і світлі. Світлі і щасливі.
– Хто крім сонечка
може подарувати щастя, тепло і ласку? (Мама)
Прослухайте вірш.
Завдання – запам’ятати прикметники.
Прикметник – це
частина мови,
Без нього нам не
обійтись.
Життя – прекрасне,
дороге,
А очі в мами –
добрі, ніжні,
А голос – чистий і
дзвінкий,
А руки – теплі і
надійні,
А погляд –
сонячний, ясний.
VII. Підсумок
уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар