Урок
80
Тема. Переставна
властивість додавання.
Вправи на застосування таблиць додавання й віднімання в межах 10
Мета: познайомити учнів з переставною властивістю
додавання, розвивати обчислювальні навички й уміння дітей; розвивати мислення
учнів.
Обладнання: малюнки із зображенням зайця, їжачка, дятла.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна
лічба за таблицею
— Який м’яч потрапить у сітку?
9
3 + 6 3 + 1 2 – 1 6 – 0 8 – 6 5 + 4 6 + 3 8 + 1
2. Контроль
знань попереднього матеріалу. Самостійна робота
1 варіант
10 – 7 + 4
10
– 9 + 7
2
+ 5 + 3
1
+ 4 + 2
2 варіант
10 – 6 + 3
10
– 9 + 8
1
+ 3 + 6
4
+ 2 + 3
3. Фізкультхвилинка
II. Вивчення нового матеріалу
1. Бесіда.
Створення проблемної ситуації
— У лісовій школі заєць і їжак поливали саджанці.
Воду носили однаковими відрами. Заєць приніс 3 відра, їжачок — 4. Сорока хотіла
рознести звістку про гарну працю по всьому лісі. Звірі стали рахувати: їжачок —
3 + 4, заєць — 4 + 3. У кожного вийшло 7. Порівняйте результати. Поясніть, чи має значення, в якому
порядку складати числа?
2. Робота
з лічильним матеріалом
Викладання кружечків. Підтвердження того, що від
зміни місць доданків сума не зміниться.
3. Робота
з підручником (С. 76, № 1)
7 + 2 = 9
2
+ 7 = 9
9
+ 1 = 10
1
+ 9 = 10
III. Закріплення матеріалу
1. Розв’язання
прикладів за таблицею (№ 2)
2. Розв’язання
задачі (№ 3)
— Якої ваги гиря на лівій шальці терезів? Яка гиря
на правій? Скільки ж важить сам півень? Складіть приклад.
IV. Підсумки уроку
Немає коментарів:
Дописати коментар