понеділок, 21 січня 2013 р.

Дедал та Ікар


Дедал та Ікар

Мета. Формувати уявлення про міфи як жанр. Розвивати навички правильного та виразного читання. Виховувати інтерес до самостійного читання міфів.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Основна частина.
1.Що таке міф?
2. Порівняй. (Діаграми Вена).
– Що спільного і чим відрізняються міф та оповідання?
3. Встанови асоціації. Асоціативний кущ «Міфи Стародавньої Греції».
4. Словникова робота.
Акрополь афіняни Ікарія, Ікарійське море критянка
– Прочитаємо анаграми слів та пояснимо їх значення. акІр (Ікар)
5. Читання міфу «Дедал та Ікар».
6. Складання плану.
7. Стислий переказ.
За стратегією «Джигсоу» відтворимо стислий переказ міфу.
(По групах переказують).
Текст міфу поділимо на 4 частини.
8. Фізкультхвилинка.
9. Робота в групах.
Перша група.
Розгляньте малюнок у читанці і зіставте його з текстом.
Друга група.
Знайдіть слова, що характеризують
Дедала.
Третя група.
Знайдіть слова, що характеризують
Ікара.
Четверта група.
Знайдіть у тексті роздуми та міркування.
Групи презентують свої роботи.
10. Дискусія.
«Не шукайте власної дороги», – повчав Дедал сина, бо саме через це загинув Ікар.
– А як ви вважаєте?
Чи варто шукати власну дорогу?
– Хочу з вами посперечатися, але перед цим зробимо порівняльні характеристики Дедала і Ікара.
11. Порівняльна таблиця героїв.
12. Виділення головної думки твору.
IV. Підсумок.
– Складемо сенкан.
Ікар.
Неслухняний, завзятий.
Вчився, летів, загинув.
Відкрив дорогу в небо.
Міфічний герой.
Домашнє завдання.
Оцінювання.

Немає коментарів:

Дописати коментар